Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Denklik Durum Belgesi SorgulamaYükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) yurt dışı üniversitelerinden mezun olanların Türkiye’deki üniversitelerle aynı eşit koşullarda kabul görmesi için denklik işlemini e-devlet sistemi üzerinden kullanıcılara açtı. Böylelikle iş yoğunluğunun önüne geçilmesi ve de lisans, ön lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin tüm denklik işlemlerini her an yapabilmesi amaçlanmaktadır.

Avantajları

  • Sahte evrak hazırlamayı tamamen ortadan kaldırıyor.
  • Mesai saatlerine bağlı kalmaksızın her zaman sisteme erişim imkanı sunuyor.
  • %100 doğrulama ve sorgulama işlemi yapılmasına imkan tanıyarak denklik belgesi sorgulama işlemlerinde bütün sorunları en aza indirmektedir.

Sisteme Giriş

E-devlet sistemi üzerinden yapılacak denklik belgesi doğrulama ve sorgulama işlemleri birkaç adımda rahatlıkla gerçekleşmektedir. Böylelikle erişim kolaylığı imkanı sunularak her anlamda kaliteden ödün verilmeksizin en iyi şekilde bütün koşullardan gerçekten de kapsamlı bir şekilde yararlanılması mümkün olan nitelik olarak karşımıza çıkmaktadır.

İşte bütün bu yaklaşımlara dayandırıldığı zaman diploma denklik sorgulama işlemiyle yüksek lisans, lisans ve ön lisans öğrencilerinin yurt içindeki üniversitelerle aynı koşulda olup olmadığını anında sorgulaması mümkün hale gelmektedir.

TC Kimlik No İle Sorgulama

E-devlete giriş sağlandıktan sonra e-devlet şifreniz ve TC kimlik numaranızla çok kısa sürede anında sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz mümkün hale gelmektedir. Ortada duran bu yaklaşımlar neticesinde yer verildiği zaman her anlamda kaliteden ödün verilmeksizin her açıdan karşımıza çıkan nitelik olma özelliğiyle yer almaya devam ettiğini her anlamda dikkate almamız gerekir. Bu özellikleri neticesinde son derece önde gelen nitelik olmaya devam ettiği üzerinde kesinlikle durmak gerekir.

E-Devlet Şifrenizi Öğrenin

İlk kez e-devlet şifresi alacakların en yakın PTT şubelerinden herhangi birisine müracaat etmesi yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra yök denklik belgesi sorgulama işlemine bağlı kalarak her anlamda tüm hizmetlerden en iyi şekilde yararlanma olanağı sizi beklemektedir. Ortada duran bu özellikler neticesinde yer verildiği zaman tamamen eşsiz hususiyet olarak fark yaratan niteliklerden birisini meydana getirmeye devam ettiğini her anlamda dikkate almamız gerekir. Bu da her anlamda dikkat çeken konulardan birisini teşkil eder.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın