Yerli Avcılar İçin Özel Avlandırma İzin Belgesi Başvurusu1618 sayılı Kanun hükmünce yerli avcılar için özel avlanma izni verilmektedir. Söz konusu iznin alınması için yerli avcıların öncelikle temin etmesi gereken evraklar bulunmaktadır. Bu evrakların temin edilmesinin hemen akabinde işletmesi olanlara A ve C grubu seyahat acenteleri tarafından izin verilmektedir. Ayrıca işletmesi olanlara doğa fotoğrafı, av turizmi vs için gerekli izinler de yine söz konusu seyahat acenteleri tarafından verilmektedir.

Başvuru Belgeleri

Av turizmine yönelik olarak birtakım belgeler aranmakta ve başvuru dilekçesinin yanı sıra talebin yapılmasından önce 10 gün içerisinde Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı fotokopi, ticaret sicil gazetesinin sureti başlıca istenen yerli avcılar özel avlanma izin belgesi arasında gelmektedir. Bunları temin ettikten sonra Bakanlık birimi ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı komisyonu tarafından yasal inceleme başlayacaktır.

Av Turizmi Yapılması

Doğa fotoğrafçılığı ve kültür av turizmine yönelik olarak yine Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde yer alan A ve C grubu seyahat acentelerinden alınacak izin belgesiyle özel avlanma izni mümkün olmaktadır. Bütün bu özelliklerinden hareket edildiği zaman her yönüyle tüm yönden işlemlerin süratle sağlanması olanak teşkil eden hususlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

1618 Sayılı Kanun

Avlanma izin belgesine yönelik olarak gerçekleştirilen nitelikler açısından yer verilecek olunursa her açıdan 1618 sayılı Kanun kapsamında karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu özelliklere yönelik olarak her anlamda avlanma izni belgesi açısından dikkate değer yönlerini bir arada tutmaktadır. Böylelikle kaliteden ödün verilmeksizin her yönüyle sıra dışı nitelik olarak kendini göstermektedir ki bütün bu özellikleri açısından dikkat çekmektedir.

Bütünüyle ortaya koymaya devam ettiğimiz bu özellikleri esas alındığı zaman her yönüyle tamamen beklentileri ele alan yaklaşıma dayanarak kendini göstermektedir. Üstelik Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tamamen kendine has niteliklerine yönelik olarak sürdürüldüğü zaman e-devlet sistemi üzerinden yer verilmesi olanak teşkil etmektedir. Aynı zamanda tamamen eşsiz niteliklere yer verilecek olunduğu zaman tamamen beklentileri bir arada tutmaya devam ederek e-devlet üzerinden kontrol edilmesi mümkün hale gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın