Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu - E-Devlet Türkiye

Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk BaşvurusuMilli Savunma Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Asker Alma Daire Başkanlığı (ASAL) askerlik göreviyle yükümlü Türk erkek vatandaşların askere alma işlemlerini e-devlet sistemi üzerinden takip etmektedir. Türk erkek vatandaşların da askerlik işlemini yine e-devlet sistemi üzerinden hemen hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi ve askerlik görevini hangi statüde yapacağını çok kısa bir sürede öğrenebilmesi gerçekten de mümkün olacaktır. Bunun için lisans mezunu askerlik görevini ifa edecek Türk erkek vatandaşların normal er statüsünde yoksa yedek subay statüsünde askerlik görevini yapıp yapmayacakları üzerinde durulmaktadır.

Yedek Subay Sınıflandırma Sorgulama

Lisans düzeyinde mezun olan adaylar askerlik görevini yedek subay statüsünde yapabilmektedir. Bunun için önceden askerlik şubesinden yedek subay olmak istiyorum bilgisinin verilmesi ve böylelikle yedek subay sınıflandırma sorgulama işleminin kısa sürede gerçekleştirilmesi olanaklı hale gelecektir. Öte yandan sınıflandırma işleminin gerçekten de kısa süreçte her anlamda mümkün olacağını dile getirmemiz mümkün olan niteliklerden birisi olarak karşımıza çıkmaya devam eder.

ASAL Sevk İşlemleri

Er ve erbaş statüsünde askerlik görevini ifa edecek Türk erkek vatandaşların işlemlerini yine e-devlet sisteminden anında görüntüleme işlemi bu sistemden gerçekleştirmesi mümkün hale gelmektedir. Bu özellikler ışığında askere alma süreçlerine yönelik olarak sizlerin de çok kısa sürede her anlamda sevk ve celp dönemlerinizi anında görebilme imkanı olacaktır. Ayrıca askerlik yerinizin neresi olduğu, kışla ve kıtanızın tam açık adresini de yedek subay sınıflandırma ve asal sevk başvurusu sisteminden görüntülemeniz mümkün hale gelecektir.

Başlıca Sorgulama İşlemleri

  • Yedek subay adaylarının yedek subay sınıfında yer alıp almadığı
  • Er ve erbaşların celp, sevk ve bakaya bilgisini görüntülemesi
  • Askerlik yükümlülüğünü yerine getireceği acemi birliğine ait açık adresini ve daha birçok işlemleri yedek subay sorgulama e devlet üzerinden anında öğrenebilme imkanı sizi bekliyor olacaktır.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-devlet şifresi sadece PTT şubelerinden ilk kez alınacak şifre için 2 TL talep edilmekte ancak daha sonraki yenileme işlemleri için 4 TL ücret talebinde bulunulmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın