Üzerime Kayıtlı Büyükbaş Hayvan Listelerini Sorgulama


Türkiye’nin online resmi işlemlerini yürüttüğü portali e-devlet günden güne yeni özelliklerle vatandaşların tüm resmi işlemlerini bir çırpıda yapmasına olanak tanımaktadır. Bu özelliğinden hareket edildiği zaman çok kısa bir süre içerisinde çiftçinin veya işletmenin üzerine kayıtlı büyükbaş hayvan adedini sisteme kayıt ettirmesi ve böylelikle ulusal veri tabanına doğrudan aktarılması mümkün hale gelmektedir. Bu hem kaçak hayvancılık ticaretinin önüne geçmek hem de hayvanların düzenli olarak sağlık kontrollerinin denetlenmesi açısından önemlidir.

Küpeleme Nedir?

Büyükbaş hayvanlarda 3 ay içerisinde hayvaların sağlık kontrollerinin ve tüm bakımlarının periyodik aralıklarla denetlenmesi açısından küpeleme işlemine geçilmektedir. Bu özelliğinden hareketle hayvan kayıt sistemi sorgulama işlemiyle üzerinize kayıtlı büyükbaş hayvan sayısını anında sorgulama işlemini buradan yapabileceksiniz.

Faydaları Nelerdir?

Büyükbaş hayvanların e-devlet sistemine kayıt edilmesinin ardından ulusal veri tabanda hayvancılık faaliyetleri açısından Tarım ve Orman Bakanlığı’nın tüm hayvancılık faaliyetiyle uğraşan işletme ve gerçek kişilerin denetlenmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda hayvanların düzenli aralıklarla aşı ve diğer tüm sağlık kontrollerinin de uzmanlarca gerçekleştirilmesi adına bu durum her anlamda küpe sorgulama e devlet adına önemli bir yaklaşım olarak kendini göstermektedir.

Üzerinize Kayıtlı Büyükbaş Hayvan Sorgulama

E-devlet sistemi üzerinden Tarım ve Orman Bakanlığı hizmetlerinden birisi olarak hizmete açılmıştır. Böylelikle üzerinize resmi olarak kayıtlı olan büyükbaş hayvan sayısının çok kısa süre içerisinde anında görüntülenmesi mümkün hale gelmektedir. Ortada duran bu nitelikleri esas alınacak olunduğu zaman gerçekten de fark yaratan nitelikleri ışığında üzerinizde kayıtlı bulunan büyükbaş hayvan sorgulama işlemini gerçekten de çok kısa süre içerisinde yerine getirmeniz önem teşkil etmektedir. Ortada duran tüm bu nitelikler esas alındığı zaman büyükbaş hayvan sorgulama işleminin hızlı bir şekilde hem de aralıksız olarak yerine getirilmesi mümkün olacaktır. Bu da son derece önem teşkil eden yaklaşım tarzı olarak karşımızdaki yerini korumaya devam eden hususiyet olarak kendini göstermektedir. Bu da her anlamda önemli bir yaklaşım tarzı olarak e-devlet şifreniz ile birlikte anında sisteme erişim sağlayarak gerçekleştirmeniz anlamına gelir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın