Uluslararası Firma Sorgulaması Nasıl Yapılır?


Uluslararası firma sorgulama işlemi, e-Devlet üzerinden pratik bir şekilde yapılmaktadır. Firma adı sorgulama hizmetini almak için sisteme giriş yaptıktan sonra izlemeniz gereken kolay ve hızlı bir yol bulunmaktadır. Şifreniz ve kimlik numaranız ile bilgilerinizi doğrulayıp sisteme giriş yapabilirsiniz. Sistem açıldıktan sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde verilen firma ismi sorgulama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Uzun süreler harcamadan tamamlayabileceğiniz sorgulama işlemi ile tüm işlerinizi kolaylıkla online olarak bitirebilirsiniz.

Firma Adı Sorgulama
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Firma Adı Sorgulama Hizmeti

Firma İsmi Sorgulama Neden Yapılır?

Yeni kurulacak bir iş ya da marka temelleri atılmadan önce isim alımı konusunda titiz çalışmalar yürütür. Oluşturulacak marka isminin kullanılmamış olması ya da başka bir firmaya ait olmaması gerekir. Firma ismi sorgulama ise böyle durumlarda hayat kurtarıcı bir öneme sahiptir. İhtiyaç duyan vatandaşlar, elektronik ortamda gerekli bilgileri girerek firma adı sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından verilen bu hizmet, e-Devlet kapısı aracılığı ile alınabilmektedir.

Firma İsmi Sorgulama
Firma İsmi Sorgulama

İnternet Üzerinden Firma Adı Sorgulama Yapılır mı?

Ulusal ya da uluslararası firma sorgulama işlemleri, e-Devlet kapısı üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilir. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra istediğiniz firma bilgilerine ulaşabilir ve belgelerin çıktısını alabilirsiniz. Sorgulama için en güvenilir ve faydalı yollardan birini sunan e-Devlet uygulaması ile ihtiyacınız olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Uluslararası Firma Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden uluslararası firma sorgulama hizmeti alınabilmektedir. Bu hizmeti almak için izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

Firma Sorgulama
Firma Sorgulama Nasıl Yapılır?
  • E-Devlet uygulama sitesini açın.
  • Başlangıç sayfasında sizden istenen şifre ve kimlik numarasını girerek kimlik doğrulama işlemini geçin. Eğer sisteme giriş yapmazsanız bu hizmetten faydalanamazsınız. Şifrenizi bilmiyor ya da hatırlamıyorsanız en yakın PTT şubesine gidip müracaat edebilirsiniz.
  • Sistem açıldıktan sonra karşınıza gelen sayfada bulunan menülerden “Kurumlar” seçeneğine tıklayın.
  • Bu bölümde yer alan “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı” menüsünü seçin.
  • Bakanlığın verdiği hizmet listesi içinden “Firma İşlemleri” bölümünü bulun.
  • “Uluslararası Firma Sorgulama” hizmetinin üzerine tıklayın.
  • Kalkış ili, varış ülkesi ve ili seçimlerini yapın ve “Sorgula” butonuna basın.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 21 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın