Ulusal Öneme Sahip Sulak Alan Faaliyet İzin Belgesi Başvurusu


Sulak Alanların Korunması yönetmeliğine bağlı olarak sulak alanlarda tescilli bir şekilde yürütülmesi planlanan tüm faaliyetlerin bakanlıktan alınacak faaliyet raporuyla tescillenmesi işlemine dayalı hizmettir. E-devlete erişim sağlanarak hemen bu hizmetin çok hızlı bir şekilde yürütülmesi her anlamda olanak teşkil eden nitelik olarak kendini göstermeye devam etmektedir. Ortada duran bu en temel nitelikler esas alınacak olunduğu zaman her yönden sulak alanların faaliyetine ilişkin olarak izin belgesi başvurusunun gerçekleştirilmesi mümkün hale gelecektir.

Sulak Alanların Korunması İlkesi

Yönetmelikte hangi yerlerin sulak alan sınırı olarak kabul edileceği açıkça yer almaktadır. Bu özelliğinden hareketle sulak alanların korunması yönetmeliği prosedürüne ilişkin olarak kapsamlı bir şekilde çalışmalara yer verilmektedir. Ortada duran tüm bu nitelikler esas alındığı zaman her anlamda son derece öne çıkmaya devam ettiğini söylemek gerekmektedir. Başlıca kriterler olarak şunları belirtmemiz gerekir:

  • sulak alanların kirletilmemesi, ekolojik dengenin korunması zorunludur.
  • sulak alanlarda biyolojik çeşitliliğin korunmasına yönelik idari tedbir alınmak zorunludur.
  • ekolojik dengesi tahribata uğramış sulak alanlarda rehabilite çalışmaları yürütülmelidir.
  • sulak alanlarda su kuşları popülasyonu dikkate alınmalıdır.

Bu özellikler baz alındığı zaman sulak alan faaliyet başvurusu e-devlet sistemi üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

E-Devlet Şifre Öğrenme

E-devlet sistemine anında erişim sağlanarak çok kısa sürede şifre öğrenilmesi mümkün olacaktır. Ortada duran bu özellikleri dikkate alındığı zaman her yönüyle e-devlet şifresi sayesinde tüm olanakların yerine getirilmeye devam edildiğini dikkate almamız mümkün olmaktadır. Bu da her yönden sulak alan faaliyet izin başvurusu adına dikkat çeken hususlardan birisi olarak kendisini gösterir. Ortada duran en temel yaklaşımlar esas alındığı zaman gerçekten de kaliteden taviz vermeksizin hızlı bir şekilde tüm resmi hizmetlerden yararlanmak adına T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle birlikte sisteme çok kısa süre zarfında anında erişim imkanı sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra internet bankacılığı, mobil bankacılık veya diğer yöntemler ile de anında sisteme çok kısa sürede erişim olanağı her anlamda sunulan nitelik olarak karşımıza çıkar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın