TÜVTURK Muayene İstasyon Bilgisi Sorgulaması Nasıl Yapılır?


Ülkemizde araç muayenesi için yetkilendirilmiş tek kuruluş olan TÜVTURK araç muayene istasyonları vatandaşların hizmetlere kolay ulaşması için yatırımlarını sürdürüyor. Bugün yaklaşık 3 bin 500 çalışanı ile hizmet veren TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları, 210’u sabit, 5’i motosiklet, 74’ü gezici ve 14’ü gezici traktör istasyon olmak üzere çalışmalarına devam ediyor. Peki TÜVTÜRK Muayene İstasyonu randevu işlemini nasıl yapabilirsiniz?

TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları
TÜVTURK Araç Muayene İstasyonları

Hiçbir Ücret Yok

Yılda 9 milyondan fazla aracın periyodik ve yola uygun olma durumu muayenelerini, 4 milyona yakın aracın da egzoz gazı emisyon ölçümünü gerçekleştiren firmadan randevu almak için TÜVTURK’ün internet sitesine girmeniz veya 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezini aramanız gerekiyor. Randevu esnasında herhangi bir ücret talep edilmiyor. Size en yakın muayene istasyonunun nerede olduğunu merak ediyorsanız e-Devlet’ten bu konuyla ilgili bilgi alabiliyorsunuz. Bunun için izlemeniz gereken yol olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sekmesinden TÜVTURK Muayene İstasyon Bilgisi Sorgulama sayfasına tıklıyorsunuz ve şehir seçiyorsunuz. “Listele” dediğinizde istasyonların bulunduğu noktalar, adresleriyle birlikte karşınıza çıkıyor.

TÜVTURK Araç Muayene Randevu İstanbul
TÜVTURK Araç Muayene Randevu İstanbul Sorgulama

İlçeler İçin Büyük Kolaylık

Faaliyet alanı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından düzenlenen firma, merkeze uzak ilçelerde mobil hizmet de veriyor. Mobil hizmet bilgisine ise e-Devlet üzerinden ulaşmanız mümkün. Diyelim ki, TÜVTURK Araç Muayene Randevu İstanbul işlemi yapacaksınız ve mobil hizmetten yararlanmak istiyorsunuz;

  • Öncelikle e-Devlet’e giriş yapın.
  • Ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın TÜVTURK Mobil Muayene İstasyon Bilgisi Sorgulama hizmetine tıklayın.
  • Açılan sayfada muayene yaptırmak istediğiniz şehir olarak İstanbul’u, muayene yaptıracağınız ayı ve yılı seçip listele deyin.
  • Size uygun olan ilçe ve tarihi seçerek ve TÜVTURK internet sitesine girerek veya 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezini arayarak randevunuzu oluşturun.
  • Burada dikkat etmeniz gereken nokta şu; gezici araç muayene istasyonlarında eğer o lokasyonda sabit egzoz gazı emisyon ölçümü hizmeti vermeye yetkili bir kurum varsa o hizmet verilemiyor.
TÜVTURK Muayene İstasyonu Randevu
TÜVTURK Muayene İstasyonu Randevu

Zaman zaman bazı kişi ve kurumların yanıltıcı siteler ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiği yönünde bildirimler aldığını duyuran TÜVTURK, bu hizmetin ücretsiz olarak gerçekleştirildiğini, hiçbir site veya çağrı merkezi ile işbirliği bulunmadığını açıklayarak vatandaşlara uyarıda bulundu. Siz de randevu alacaksanız bu uyarı aklınızda olsun.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 7 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın