TurkNet Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapılır? | E-Devlet Türkiye

TurkNet Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapılır?​​​​​​​E-devlet sitesi üzerinden Turknet borç öğrenme ve TurkNet abonelik sorgulama nasıl yapılır? TurkNet alacak ve borç bilgilerinizi PTT’den ya da mobil bankacılık üzerinden alabileceğiniz E- devlet şifresiyle; yetkili şirketlerden almış olduğunuz e-imza ile sisteme giriş yaparak sorgulamanız mümkün. TurkNet borç öğrenme hizmetini veren sistemden TurkNet abonelik sorgulama hususunda da faydalanabilirsiniz. TurkNet abonelik sorgulama, TurkNet borç öğrenme ve TurkNet alacak bilgilerine E-devlet üzerinden nasıl ulaşılacağını hem cep telefonunuzdan hem de bilgisayardan izleyebileceğiniz, aşağıda belirttiğimiz adımlarla kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Turknet Alacak
Turknet Alacak

Şifre Alma ve Sisteme Giriş

Üzerinde T.C. kimlik numaranızın yazılı olduğu kimlik, pasaport, ehliyet gibi bir belge ile size en yakın PTT şubesine başvurarak şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Bunun yanı sıra anlaşmalı bankalar aracılığıyla mobil bankacılığa ek olarak, cep telefonu ve GSM SIM Kart kullanarak aldığınız mobil imza vasıtasıyla da sisteme giriş yapmanız mümkün. Bunlara ek olarak e-imza ile de giriş yapabilirsiniz.

TurkNet borç öğrenme ve TurkNet abonelik sorgulama işlemlerine turkiye.gov.tr adresine aldığınız şifre ile giriş yaparak başlayabilirsiniz.

TurkNet Borç Öğrenme ve TurkNet Abonelik Sorgulama

  • Sisteme giriş yaptıkran sonra anasayfada bulunan arama kutusuna “TurkNet borç öğrenme“, “TurkNet abonelik sorgulama” ya da “TurkNet alacak” gibi bilgisini almak istediğiniz konuya ilişkin anahtar kelimeleri yazın ve ara butonuna basın.
  • Arama sonucunda çıkan “TurkNet/Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama” bağlantısına tıkladığınız zaman sistemin yaptığı otomatik sorgulama sonucu listelenecektir.  TurkNet abonelik sorgulama ya da TurkNet borç öğrenme işlemini bu verilere bakarak kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Adınıza kayıtlı olan TurkNet alacak bilgilerinizi ve abonelik durumlarınızı karşınıza çıkan ekrandan inceleyebilirsiniz.
Turknet Borç Öğrenme
Turknet Borç Öğrenme

TurkNet Borç Öğrenme ve TurkNet Abonelik Sorgulama İçin Diğer Yöntem

  • Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kutusunun altında bulunan “Firmalar” bölmesine tıklayın.
  • Karşınıza “Telekominasyon” yazılı bir bölme çıkacaktır. Bu bölmeye tıkladıktan sonra karşınıza çıkan şirketler arasından TurkNet’i seçiniz ve “Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama” bağlantısına tıklayınız.
  • Sistemin yaptığı sorgulama sonucunda TurkNet borç öğrenme ve TurkNet abonelik sorgulama ekranlarına ulaşmış olacaksınız.
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın