Türk Telekom Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapılır? | E-Devlet Türkiye

Türk Telekom Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapılır?​​​​​​​Türk Telekom borç sorgulama ve Türk Telekom abonelik sorgulama e-devlet aracılığıyla nasıl yapılır? Türk Telekom alacak bilgilerinizi PTT’den kolaylıkla alabileceğiniz E- devlet şifresiyle sorgulamanız mümkün. Türk Telekom abonelik bilgilerinizi önünüze seren sistemdeki Türk Telekom borç sorgulama ekranı size borçlarınızı öğrenme imkanı sunuyor. E-devlete giriş yaparak oldukça basit adımlarla hakkınızdaki birçok sorgulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Buna yukarıda bahsettiğimiz Türk Telekom borç sorgulama ve Türk Telekom abonelik sorgulama da dahildir.

Türk Telekom borç sorgulama
Türk Telekom borç sorgulama

Üzerinde T.C. kimlik numaranız yazılı olan; kimlik, pasaport, ehliyet gibi bir belge ile size en yakın PTT şubesine başvurarak e-devlet şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz. Bunun yanı sıra anlaşmalı bankalar aracılığıyla mobil bankacılığa ek olarak; cep telefonu ve GSM, SIM Kart kullanarak aldığınız mobil imza vasıtasıyla da şifre almanız mümkün. Eğer hali hazırda bir e-imzanız mevcutsa e-imza ile de sisteme giriş yapabilirsiniz.

Türk Telekom borç sorgulama işlemine türkiye.gov.tr adresine aldığınız şifre ve T.C. kimlik numaranız ile giriş yaparak başlayabilirsiniz.

Türk Telekom Borç Sorgulama ve Türk Telekom Abonelik Sorgulama

  • Sisteme giriş yaptıktan sonra ana sayfada bulunan arama kutusuna “Türk Telekom borç sorgulama”, “Türk Telekom abonelik sorgulama” ya da “Türk Telekom alacak” gibi bilgisini almak istediğiniz konuya ilişkin anahtar kelimeleri yazıktan sonra arama butonuna basınız.
  • Arama sonucunda çıkan “Türk Telekom/Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama” bağlantısına tıkladığınız zaman sistem otomatik olarak sorgu yapacaktır. Bunun sonucunda karşınıza Türk Telekom borç sorgulama ekranı çıkacaktır.
  • Adınıza kayıtlı olan Türk Telekom alacak ve borç bilgilerinize ek olarak abonelik durumlarınızı bu ekrandan inceleyebilirsiniz.
Türk Telekom abonelik
Türk Telekom abonelik

Türk Telekom Borç Sorgulama ve Türk Telekom Abonelik Sorgulama İçin Diğer Yöntem

  • Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kutusunun altında bulunan “Firmalar” bölmesine tıklayın.
  • Karşınıza “Telekomünikasyon” yazılı bir bölme çıkacaktır. Bu bölmeye tıklayın. Firmalar arasından Türk Telekom’u seçin. Sonuç ekranından “Alacak Borç ve Abonelik Sorgulama” bağlantısına tıkladıktan sonra Türk Telekom borç sorgulama ve Türk Telekom abonelik sorgulama işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın