Turba Çıkarımı İzin Belgesi BaşvurusuTarım ve Orman Bakanlığı’nın Sulak Alanların Korunması yönetmeliğine ilişkin olarak turba çıkarımına ayrıntılı bir şekilde yer verilmiştir. Turba bitki fosillerinden elde edilen siyah kömüre verilen addır ve doğal olması nedeniyle gerçekten de yüksek kalorisi ve yakıt imkanı olarak en verimli yakıt türü olarak kabul edilen bir cins kömürdür. Bu özelliğinden hareket edildiği zaman turba çıkarımına ilişkin olarak tarım ve orman bakanlığı e devlet işlemleri olarak kendini göstermeye devam etmektedir.

İzin Belgesi

Öncelikle il müdürlüğünden belirlenen tarihler içerisinde izin belgesi alınması gerekmektedir. Öncelikle başvuru formunun doldurularak gerçek kişi veya tüzel kişi olup olunmadığına ilişkin olarak ayrıntılı saptama yapılmaktadır. Teknik elemanlar ile 2 yılı aşmayacak şekilde turba çıkarılmasına izin verilmektedir. Bunun yanı sıra her yıl mart ayının başından sonuna kadar bir aylık sürede turba çıkarılmasına müsaade edilmemektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı E-Devlet

Vatandaşın resmi işlemlerini hızlıca yürütmesi açısından e-dönüşüm çatısı altında çalışmalarına büyük bir hızla yer veren e devlet tarım orman bakanlığı gerçekten de birçok konuda işlem yapmanıza imkan tanımaktadır. Üstelik her yönüyle kaliteden kesinlikle ödün verilmeksizin ayrıcalıklı olarak tüm özellikleri bir arada sunmaya devam etmesi esas alındığı zaman önemli bir durumu bir arada tutmaktadır. İşte bütün bu nitelikler baz alındığı zaman da son derece fark yaratan nitelik olarak karşımıza çıkmaktadır.

E-Devlete Yeni Hizmetler Eklendi

E-devlet portali üzerine eklenen yeni hizmetler neticesinde sizlerin de birçok işlemleri anında yürütmesi önem teşkil etmektedir. Ortada yer verilen bu yaklaşımlar açısından düşünüldüğü zaman kaliteden ödün verilmeksizin gerçekten de sulak alanların korunması yönetmeliği çerçevesinde birçok imkanlardan yararlanma olanağının karşımıza çıkmaya devam eden konular arasında gelmekte olduğunu kesinlikle dile getirmemiz gerekir. Bu sayede her yönüyle birçok resmi işlemlerde kurum ve kuruluşlara gitmenize gerek kalmaksızın mobil ve bilgisayar üzerinden anında erişim sağlanmasına imkan tanınmaktadır. Bu özellileri neticesinde gerçekten de birçok e-devlet özelliklerinden anında yararlanma olanaklarına dayanarak karşımıza çıkmaya devam ettiğini her yönden dikkate almamız gerekir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın