TÜBİTAK Ufuk 2020 Destek ve Ödül Programları Başvuru Sistemi Nedir?


Avrupa 2020 stratejisi doğrultusunda araştırma ve yenilik kavramlarını ön plana koyarak 7 temel strateji geliştiren kurumlar, Ufuk 2020 programı ile bu hedeflerine doğru ilerliyor. Bu bağlamda TÜBİTAK Ufuk 2020 programı da, yenilikçi projeler üretme kapasitesi olduğuna inanan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yeni bir kapı aralıyor. Projelerini araştırma ve inceleme yapmak için yetkililere gönderen kişiler, kabul gördükleri taktirde aldığı destekler ile bu stratejiye büyük bir katkı sağlayarak farkındalık yaratmaya çalışıyor. Türkiye’nin son yıllarda proje gönderme ve proje kabul oranlarında geride kaldığı stratejide, siz de şansınızı deneyerek bu desteklerden faydalanabilirsiniz.

TÜBİTAK Ufuk 2020
TÜBİTAK Ufuk 2020

TÜBİTAK 2020 Destek Çeşitleri

TÜBİTAK Ufuk programı 2020 çerçevesinde, ilgi duyulan alana göre bazı destek paketleri açıklanmıştır. Bu çerçevede genel bağlamdaki 80 milyar avroluk bütçenin bir kısmı Türkiye’ye de ayrılmıştır.

Projenize ve şartlara göre, bazı başvuru olanaklarından faydalanma imkanı bulabilirsiniz. TÜBİTAK Horizon 2020 Ulusal Koordinasyon Ofisi tarafından da değerlendirmeye alınan projeniz, kabul gördüğü taktirde bir üst seviyeye ulaşmış olursunuz. TÜBİTAK’ın ülkenin genç bireylerine, yenilikçi fikre sahip olan kişilere, KOBİ’lere sunduğu bu fırsatı değerlendirmek adına büyük bir olanak ile karşı karşıya kalmış durumdayız.

TÜBİTAK Horizon 2020 Ulusal Koordinasyon Ofisi
TÜBİTAK Horizon 2020 Ulusal Koordinasyon Ofisi

TÜBİTAK 2020 Başvurusunun Değerlendirilmesi

Projeyi gönderdikten sonra, projenin bazı aşamalardan geçmesi şarttır. Bu şartlar arasında önerilmiş olan projenin uygunluk kriterleri de mevcuttur. Tarafsız hakemler tarafından önce tek tek, ardından da grup olarak önerinin değerlendirilmesinin ardından minimum puanı aşan projeler başarılı sayılırlar. Bu puanı aşmayı başaran projeler, bütçe bölümü için destek koşullarından birine atılırlar.

TÜBİTAK
TÜBİTAK

Başvuru Destekleri Nelerdir?

Teşvik programları çerçevesinde TÜBİTAK’ın bazı destekleri de bulunmaktadır.

TÜBİTAK Seyahat Desteği

Seyahat desteği ile TÜBİTAK tarafından uygun görülen bazı proje ve toplantılara katılıma izin verilir. Bu bağlamda bazı masraflar üst limit 1500 Euro olacak şekilde karşılanır.

Marie Sklodowska Curie Proje Ön Değerlendirme Desteği

Bu destekte ise, başvuruda bulunan kişilerin başarı oranını arttırma amacıyla hizmet alacakları kişileri kendi belirleme imkanı sunulur. Bu nedenle Marie Curie Değerlendirme desteği de son derece önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 7 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın