TÜBİTAK Transfer Takip Sistemi (TTS) Nedir?


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), birçok alanda aktif olarak gerçekleştirilen projelere ve akademik çalışmalara katkı sağlamaktadır. Toplumun refahının artması ve yaşam kalitesinin yükselmesi adına hizmet veren bir kurum olma özelliğini taşıyan TÜBİTAK, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi çalışmalar gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda ulusal öncelikler göz önünde bulundurularak endüstriyel alanda ve akademik alanda yürütülen AR-GE çalışmalarının da işletmesini gerçekleştirmektedir.

TÜBİTAK
TÜBİTAK

TÜBİTAK Transfer Takip Sistemi Ne İşe Yarar?

Kurum ve kuruluşların gerçekleştirdiği proje çalışmalarında yüksek meblağlar konuşulmaktadır. Bu çalışmaların karşılığının tek başına kurum ve kuruluşlara yıkılması ise büyük bir maliyet anlamına gelmektedir. Özellikle hiçbir geliri olmayan kuruluşların yürüttüğü proje çalışmalarında mutlaka bir destek gerekmektedir. TÜBİTAK Proje Takip sistemi ise bu mali desteğin takibinin gerçekleştirilmesi amacı ile kurulmuştur.

TÜBİTAK Proje Takip
TÜBİTAK Proje Takip Sistemi

TÜBİTAK Proje Takip Sistemi Nedir?

TÜBİTAK Proje Takip Sistemi ya da Transfer Takip Sistemi tam olarak, TÜBİTAK’ın Proje Yürütücüsü kurum ya da kuruluşlar için hazırladığı ödeneklerin raporlandığı takip sistemidir. Bir başka deyişle TÜBİTAK tarafından akademik kurumlar ya da kamu için aktarım sağlanan projeler konusunda;

  • Mali veriler,
  • Bütçe işlemleri,
  • Muhasebeleştirme işlemleri

gibi işlemlerin gerçekleştirilebildiği bir sistemdir. Aynı zamanda bu sistem üzerinden duyurulara ve mevzuatlara ulaşmak da mümkündür. TÜBİTAK Transfer Takip Sistemi, web tabanlı bir yazılımdır.

TÜBİTAK Transfer Takip
TÜBİTAK Transfer Takip Sistemi

TÜBİTAK Transfer Takip Sistemi Programına Nasıl Giriş Yapılır?

TÜBİTAK Transfer Takip Sistemi (TTS) programına giriş yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • T.C. Kimlik Numaranız ve Şifrenizi kullanarak e-Devlet internet sitesine giriş yapınız.
  • Kurumlar kategorisine tıklayarak, önce T harfini ve ardından Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) sayfasını seçiniz.
  • Hizmetler arasından TÜBİTAK Transfer Takip Sistemi (TTS) hizmetini bularak tıklayınız.
  • Açılacak sayfada en alt kısımda yer alan “Uygulamaya Git” butonunu tıklayarak, TÜBİTAK’ın TTS programı sayfasına ulaşınız.

Eğer daha önceden herhangi bir üyeliğiniz bulunmuyorsa, karşınıza bir üyelik formu çıkacaktır. İlk olarak bu üyelik formunu doldurmanız gerekmektedir. Üyelik formuna doldurduktan sonra karşınızda açılacak “Giriş Yap” sayfasında yer alan kullanıcı adı ve şifre bölümlerini doldurarak sisteme girişinizi başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın