TÜBİTAK İletişim Merkezi (TÜBİMER) Nedir?Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki çalışmalarından sorumludur. Türkiye’nin bilim politikası üzerinde de söz sahibidir. Pek çok konuda geliştirme çalışmalarında bulunarak bilim ve teknolojinin de ilerlemesini sağlamaktadır. Öğrencilere sunduğu burs imkanlarıyla üniversitelerde araştırma yapılmasına yardımcı olmaktadır. TÜBİTAK’ın çıkardığı dergi ve yayınlar bilimi toplumun geneline yaymaya çalışmaktadır. TÜBİTAK pek çok alanda çalışarak projeler üretmektedir. Ar-ge çalışmaları, akademik konferanslar, bilim etkinlikleri ve uluslararası faaliyetlerle çağdaş bilime katkıda bulunmaktadır. TÜBİTAK’ın yürüttüğü bu faaliyetlere başvuru, şikayet ve önerilerin birbirinden ayrı yerlere yapılması iş yükünü ağırlaştırdığı için TÜBİTAK dergi iletişim, TÜBİTAK yayınları iletişim gibi ayrı başlıkları TÜBİMER bünyesinde birleştirme kararı almıştır.

TÜBİTAK Yayınları İletişim
TÜBİTAK Yayınları İletişim

TÜBİTAK İletişim Merkezi

TÜBİTAK iletişim alanlarını tek bir elde toplamak için 265 sayılı Bilim Kurulu kararıyla 6 Mayıs 2017 tarihinde TÜBİMER’i kurmuştur. TÜBİMER (TÜBİTAK İletişim Merkezi) iletişimin daha hızlı ve etkin bir şekilde ilerleyebilmesi için oluşturulmuştur. Kurumsal cevap verilebilirlik ve kurum içi iletişim ağının güçlenmesine yönelik bir iyileştirme hareketidir. TÜBİTAK’ın görev alanına giren her konudaki görüş, öneri ve şikayetler artık burada değerlendirilmektedir.

TÜBİTAK e-Devlet Giriş
TÜBİTAK e-Devlet Girişi İçin Ne Yapılmalı?

TÜBİMER Nedir?

TÜBİMER, TÜBİTAK’a yapılacak her şikayeti, itirazı, öneri ve başvuruyu yapabilmemizi sağlayan iletişim platformudur. Bilgi edinme ve görüşlerin iletilmesini sağlayan online bir platformdur. TÜBİTAK’ın bilgi edinme, şikayet, öneri gibi birden fazla iletişim kanalının tek bir başlıkta toplanması için hazırlanmıştır. e-Devlet kapısı üzerinden ya da TÜBİMER’in resmi sitesinden başvuru yapılır. Bilgi edinmek istediğiniz konu ve kapsamına göre yönetmeliğe aykırı olmayacak şekilde her zaman başvuruda bulunulabilir.

TÜBİMER Şikayet Kaydı Oluşturma
TÜBİMER Şikayet Kaydı Oluşturma Sayfası

Başvuru Koşulları

Başvuruda bulunmak için adı soyadı, T.C. kimlik numarası, cep telefonu gibi birtakım bilgilerin doldurulması gerekir. Cep telefonuna gelen onay kodunun doğrulanmasıyla başvurulacak konu ilgili alanlara yazılır. Bilgilerin doğruluğu kontrol edildiği için yazılanların gerçek olması gerekir. TÜBİMER’e yapılan bilgi edinme başvurusu her gerçek ve tüzel kişi tarafından yapılabilir. TÜBİMER’e yapılan haksız ihbarlar Türk Ceza Kanunu’nda bulunan iftira hükümlerine tabidir. TÜBİTAK’ın görev alanı dışındaki konularda bilgi edinme başvurusunda bulunulamaz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 29 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

TÜBİTAK İletişim Merkezi (TÜBİMER) Nedir? (1 Yorum)

  1. Bor ile çalışmalarım bor tinkal saf kıristali işleyip içine absurde edilen gaz ve mineralleri ve ayrıca geliştirdiğim cihazı kullanarak hangi araba ve iş makineleri takarsanız torku yüzde 35 artarak ve 3/1 tasarruf elde ediyor anı zamanda kardiyosit karbonmonoksit sıfır tamamen yeşil benzin ve mazotdada aynı eğer fırsat olursa da Tübitak motor lab varsa test edebilirsiniz 2011den beri çalışan iş makineleri var yeni ufak araçlarda destler yaptık onlarda aynı sonuçlar aldık ve Arıca anti bakteriyel 12volt klima yaptım 1990dan beri ARGE ile uğraşıyorum eğer imkan verilirse yarım kalan bazı AR-GE ler var bunları da tamamladım şimdiden ilgi ve alakanızı teşekkür ederim ve ALLAH A emanet olun selamlar