TÜBİTAK Bilim İnsanı Eğitim Programları Başvuru ve İzleme Sistemi Nedir?


TÜBİTAK bilim adamı yetiştirme bursları nedir, TÜBİTAK bilim insanı destek programları başkanlığı nerededir, TÜBİTAK bilim insanı destekleme daire başkanlığı adresine nasıl ulaşırım gibi son günlerde merak edilen konulara değineceğiz.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Eğitim Programları Başvuru ve İzleme Sistemi

Her yıl ülkemizin ihtiyacı olan alanlarda lisans, yüksek lisans, doktora yapan çalışkan ve başarılı öğrencileri destekleyerek bilim adamlarının beyin göçünü engellemek ve daha iyi koşullarda çalışmasını sağlamak amacıyla yürütülen programdır. Bu programa TÜBİTAK resmi internet adresinden başvuru yapılabilir.

TÜBİTAK bilim insanı destek programları başkanlığı
TÜBİTAK bilim insanı destek programları başkanlığı

TÜBİTAK Bilim Adamı Yetiştirme Bursları Ne Kadar?

TÜBİTAK bilim adamı yetiştirme bursları başarıya ödül niteliğinde verilen burslardır. Lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerini hem yurt içinde hem de yurt dışında dil öğrenimi araştırma ve geliştirme programlarıyla destekleyen bir burstur. Miktarı, proje ya da eğitim desteğiyle değişebilmektedir.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı Nerededir?

TÜBİTAK bilim insanı destek programları başkanlığı Ankara’da TÜBİTAK ek hizmet binasında işlem yapmaktadır.

(BİDEB) TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı adres:

TÜBİTAK Ek Hizmet Binası

Mustafa Kemal Mah. 2151. Cad. No:154

(Eskişehir Yolu 7. Km)

ÇANKAYA/ANKARA PK:06510

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programına Nasıl Başvurabilirim?

TÜBİTAK bursları dönemsel olarak sadece Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine başarılı olmaları kaydıyla veriliyor. Başvurular internet üzerinden yapılıyor eğer burs talihlisiyseniz bireysel olarak Ankara’ya gidip sizden istenilen evrakları teslim etmeniz gerekiyor. Sizden istenilecek evraklar e-devlet yazılımı üzerinden belirlenecektir.

TÜBİTAK bilim insanı destekleme daire başkanlığı adres
TÜBİTAK bilim insanı destekleme daire başkanlığı adres

TÜBİTAK Bilim İnsanı Eğitim Programları Başvuru Ve İzleme Sistemi Ne Katkılar Sağlar?

TÜBİTAK bilim insanı eğitim programları ve izleme sistemi gelecek vadeden parlak beyinleri ülkemizde tutarak hem ülkemizin ilerlemesini hem de gelişmesini sağlar. ABD veya Avrupa ülkelerinin çok iyi imkanlar sunduğu koşullarda bilim adamlarımızı ülke içinde tutarak ekonomik kalkınmayı sağlamış olacak hem de başarılı öğrencilere devlet destek vermiş olacaktır. Böylece son yıllarda artan beyin göçünü engellenebilecektir. Özgür ve bağımsız bir çalışma ortamı sağlandığında değerli bilim insanlarımızın ülkemizde kalacağı su götürmez bir gerçektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın