TT Mobil Yeni Mobil Hat Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır? | E-Devlet Türkiye

TT Mobil Yeni Mobil Hat Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?E-devlet sitesi üzerinden Türk Telekom hat alma ve Türk Telekom hat sorgulama nasıl yapılır? E-devlet üzerinden Türk Telekom yeni hat sahibi olmak bir tık uzağınızda. Türk Telekom hat açma işleminizi PTT şubelerinden ya da mobil bankacılık üzerinden aldığınız şifreler ile gerçekleştirmeniz ne yazık ki mümkün değil. Kişisel veri güvenliği ve hukuki işlemin geçerli olması gerektiğinden Türk Telekom hat alma işlemi ancak e-imza ile giriş yaparak mümkün oluyor. Yazımızda Türk Telekom yeni hat alma işlemini gerçekleştirebilmeniz için gerekli adımları bulabilirsiniz.

Türk Telekom hat alma işlemleri nasıl yapılır?
Türk Telekom hat alma işlemleri nasıl yapılır?

Şifre Alma ve Sisteme Giriş

Türk Telekom hat alma işlemi için ilk olarak e-imzanızın olması gerekiyor. E-imzayı www.tk.gov.tr adresindeki şirketlerden birisiyle iletişime geçerek temin edebilirsiniz.E-imzayı kullanmak için bilgisayarınıza sistem yazılımını yüklemeniz gerekmektedir. Başvurduğunu şirket size CD, flash bellek gibi aygıtlar temin edecektir. Bu araçları kullanarak e-imzanızla sisteme giriş yapabilirsiniz.

Türk Telekom hat açma ve Türk Telekom hat sorgulama işlemine türkiye.gov.tr adresine e-imzanız ile giriş yaparak başlayabilirsiniz.

Türk Telekom Hat Alma

  • Sisteme e-imza ile giriş yaptıkran sonra anasayfada bulunan arama kutusuna “Türk Telekom hat alma“, “Türk Telekom yeni hat” ya da “Türk Telekom hat açma” gibi işlemini yapmak istediğiniz konuya ilişkin anahtar kelimeleri yazın ve ara butonuna basın.
  • Arama sonucunda çıkan “TTMobil/Yeni Mobil Hat Başvuru İşlemleri” bağlantısına tıkladığınızda ön koşulları okumanız ve uygunsa onaylamanız gerekmektedir. Onayın ardından size uygun tarifeyi seçerek Türk Telekom hat alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  • Bu işlem sırasında nufüs ve ikametgah bilgileriniz sistem tarafından otomatik olarak tanımlanacaktır.
Türk Telekom hat açma işlemi nasıl yapılır?
Türk Telekom hat açma işlemi nasıl yapılır?

 Türk Telekom Hat Alma İçin Diğer Yöntem

  • Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kutusunun altında bulunan “Firmalar” bölmesine tıklayın.
  • Karşınıza “Mobil Hat” yazılı bir bölme çıkacaktır. Bu bölmeye tıklayınız. Bu bölmede karşınıza çıkan şirketler arasından Türk Telekom’u seçiniz. Açılan sayfadaki “Yani Mobil Hat Başvuru İşlemleri” bağlantısına tıkladığınız takdirde ön koşullar karşınıza çıkacaktır. Ön koşulları kabul etmenizin ardından size uygun tarifeyi seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın