TMGD Eğitim Kurumları Sorgulama


Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı (TMGD) sınav yeri ve sonuçlarına ilişkin olarak bütün bilgiye e-devlet üzerinden anında erişim sağlanmaktadır. Bu sayede tehlikeli maddelerin taşınması, paketlenmesi ve yüklenmesi sürecinin yasal prosedürlerine yönelik olarak tüm güvenlik önlemlerinin azami düzeyde tutulması önem teşkil etmektedir. Ortada duran bu nitelikler ışığında yer verildiği zaman karşımızdaki yerini korumaya devam eden yaklaşım tarzına dayanarak her yönden tmgd sınav sonucu sorgulama işlemlerinin e-devlet üzerinden yerine getirilmesi mümkün.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Yönetmeliği

  • 22/05/2014 tarih ve 29007 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yürürlüğe dayanarak tehlikeli maddeleri yükleyen, paketleyen, dolduran ve boşaltan işletmelere yönelik olarak her türlü canlı doğasına zarar vermeksizin tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özelliklerine yönelik olarak her yönden TMGD faaliyet raporu düzenlenmektedir.
  • Tehlikeli madde taşımacılığına ilişkin olarak ayrıca C1, C2, K1, K2, M1, M2, M3, M4, N1, N2, N3 yetki belgesi sahipliğinin taşımacı işletmenin sorumluluğu altında bulunduğu da tmgd e devlet olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Sınav İşlemleri

TMGD sınav ve sertifika işlemlerine yönelik olarak düzenlenen 2019 yılı değişikliklerine ilişkin olarak da tmgd sınav sorgulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nitelikleri ışığında düşünüldüğü zaman her yönden gerçekten de önemli bir durum olarak kendini göstermektedir. Ortada duran bu nitelikler bağlamında tehlikeli madde güvenlik danışmanı olacak kişilerin taşıması gereken şartlarda da değişkenlik oldu. Buna göre; üniversitelerin fen ve mühendislik fakülteleri ilgili bölümünden mezuniyet, insan kaçakçılığı, uyuşturucu, rüşvetçilik, görevini kötüye kullanma, terör örgütleriyle bağlantı ve benzeri suçlardan aranmamak ve tmgd sertifikasına sahip olmak temel olarak aranan şartlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tümüyle yer verilen bu alanlar dahilinde her yönden tehlikeli madde güvenlik danışmanı olacak kişilerin gerçekten de ortada duran niteliklerine yönelik olarak her anlamda bu prosedürleri yerine getirerek e-devlet sistemi üzerinden çok hızlı bir şekilde işlemlerine devam etmesi olanak teşkil eden nitelik olarak karşımıza çıkan konular arasında gelmektedir. Hemen e-devlete kayıt olun ve sınav sonucunuzu öğrenin.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın