TMFS Barkodlu Nitelikli Pay Belgesi Sorgulama


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 5411 sayılı Bankacılık Kanunu mevzuatına göre finansal kuruluşlarla destek hizmeti kurum ve kuruluşlarının yönetim kurulu üyelerinin, denetmenlerinin, genel müdür veya genel müdür yardımcılarının temettü hariç ortaklık haklarına yönelik olarak Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen ve mevduat kabul etme, nitelikli pay sahibi olunmadığına veya kontrolün elde bulundurulmadığına ilişkin tüm belgelere ulaşabileceğiniz sorgulama ekranıdır.

E-Devletten Sorgulama İşlemi

TMSF’ye ilişkin olarak barkodlu nitelikli pay belgesi sorgulama işleminin e-devlet sisteminden hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi olanaklıdır. Bunun için yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

  • TC kimlik no ve e-devlet şifrenizle sisteme erişin.
  • TMSF – Barkodlu Nitelikli Pay Belgesi Sorgulama ekranına giderek kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Böylelikle her yönden destek hizmetleri kurum ve kuruluşlarının yönetim kadrosunda yer alan kişilerin nitelikli pay sahibi olmadığına veya kontrolünün elinde bulunmadığına ilişkin olarak detaylı bir şekilde bilgiye yer verilmesi mümkün hale gelebilmektedir.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)

E-devlet sistemi üzerinden günden güne birçok yeni hizmetler eklenmektedir. İşte onlardan bir diğeri de TMSF olarak bütün bankacılık işlemlerinin tek bir çatı altında olmak kaydıyla tüzel kişiliklere yönelik olarak yürütülen hizmetler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortada duran bu yaklaşımlar neticesinde her anlamda tmsf barkodlu nitelikli pay belgesi sorgulama işleminin çok kısa bir süre içerisinde yürütülmesi her açıdan mümkün hale gelen özellik olarak kendini göstermektedir.

E-Devlet Sistemine Giriş

E-devlet şifresi genellikle unutulan durumların başında gelmektedir. Bu da sizin tmsf nitelikli pay belgesi sorgulama işlemini yapamamanız anlamına gelmektedir. Bunun için öncelikle e-devlet şifrenizi yenilemeniz gerekir. Eğer sisteme daha önce erişim sağlayarak cep telefonunuzu sisteme kayıt etmişseniz sistemde kayıtlı bulunan cep telefonu numaranıza gönderilecek tek kullanımlık şifre ve ardından yeni şifre ile sizler de e-devlete yeniden eskisi gibi anında erişim işlemi sağlamış olabilirsiniz. Ancak eğer sistemde kayıtlı bulunan bir cep telefonu numaranı yoksa bu durumda yapmanız gereken hemen 4 TL karşılığında PTT şubelerinden birinden hemen şifrenizi anında yenilemeniz olacaktır. Böylelikle sizler de işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın