Tiftik Kayıt Sistemi Bilgileri (TKS) SorgulamaTarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olarak verilen kamu hizmetlerinden birisi de tiftik keçisi yetiştiricileri ve üreticilerine yönelik hizmetler olarak e-devlet sistemindeki en yeni hizmetler arasında yer alıyor. Böylelikle çiftçiler de Tiftikbirlik’e bağlı kayıt durumunu öğrenebilecek, online başvuru gerçekleştirebilecek ve böylelikle tiftik üreticiliğine ilişkin olarak tüm yasal bilgilerine anında erişim imkanı elde etmiş olacak ve sisteme de tanıtma imkanı bulacak. Bu sistemle ülkemizin önemli ekonomik etkinliklerinden birisi olmaya devam eden tarımsal etkinliklere ilişkin olarak tiftik kayıt sistemi sorgulama sürecinin kısa sürede gerçekleşmesi mümkün.

E-Devlet Sistemine Giriş

  • T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresiyle hemen giriş sağlayabilirsiniz.
  • Mobil imzanızla giriş sağlayabilirsiniz.
  • İnternet bankacılığı bilgilerinizle erişim sağlayabilirsiniz.
  • E-devlet kartınızla veya mobil uygulamasıyla anında erişim sağlayabilirsiniz.

Tiftik Kayıt Sisteminde Yapılabilecek İşlemler

  • Tiftik satışına yönelik tiftik adedi girdisi
  • Çiftçilere yönelik Tiftikbirlik desteklemelerinden yararlanma
  • Tiftik fiyatına yönelik girdi bilgisi
  • Çiftçinin üretici olarak unvanı, adresi vs bilgilerine yönelik olarak çiftlik kayıt sistemi üzerinden bütün işlemleri internetten hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanı sunulmaktadır.

Tiftik Kayıt Sistemine (TKS) Başvuru

Tiftik kayıt sistemine başvuruda bulunmak için Tiftikbirlik, bağlı kooperatif ve damızlık koyun keçi yetiştiricilerine kayıtlı olunması gerekmektedir. Bu kayıt işleminin ardından hem çiftçilere yönelik desteklerden anında yararlanma imkanı sizi bekliyor olacak hem de çok kısa süre zarfında bütün işlemleri hızlı bir şekilde yürütme imkanı elde edilmiş olacaktır. Ortada duran bu özelliklere yönelik olarak tiftik kayıt sisteminin tüm özelliklerine yönelik olarak karşımıza çıkmaya devam ettiğini gerçekten de dikkate almamız önem teşkil eden bir yanını oluşturmaya devam eder.

E-Devlet Şifresi Öğrenme

E-devlet şifrenizi yeniden PTT şubesine gitmenize gerek kalmaksızın tiftik kayıt sistemi nedir sistemde kayıtlı cep telefonu numaranız üzerine gönderilecek şifre yenileme işlemiyle anında gerçekleştirme imkanı sizi beklemektedir. Bu işlemle siz de artık PTT şubesinde sıra beklemeden şifrenizi anında yenileme imkanı bulmuş olacaksınız. Ortada duran tüm bu özelliklerine yönelik olarak gerçekten de karşımızdaki yerini koruduğunu her açıdan dile getirmek mümkün.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın