Telefon Ana Kart Değişikliği Nasıl Yapılır?


Telefonunuzun ana kartında oluşan sorunların birçok nedeni olabilir ve telefon anakart değişikliği gerekebilir. Telefonunuzun ana kartının bozulmasına neden olan durumlar; telefonunuzun sıvı ile temas etmesi sonucu ana kartın su alması, yüksek bir yerden düşmesi veya darbe alması, telefonunuza sahte yazılım yüklenmesi, telefonunuz şarjda iken yüksek voltaj nedeniyle ana kartın yanması olarak sıralanabilir.

Ana Kart Nedir, Ne İşe Yarar?

Telefonunuzda bulunan ana kart telefonunuzdaki tüm donanımların bağlı olduğu en önemli parçadır. Telefonunuzda bulunan işlemci, hafıza ve ram gibi donanım parçaları ana karta bağlı olarak çalışır.

 

Ana Kart Nedir?
Ana Kart Nedir?

Ana Kartın Bozulma Belirtileri Nelerdir?

Telefonunuzda bulunan ana kart parçası bozulduğunda telefonunuz açılmaz ya da açıldığı andan kısa bir süre sonra tekrar kapanır. Telefonunuzda ana kart bozulması sorunu yaşarsanız telefon anakart değişikliği yapmak zorunda kalırsınız. Yeni bir ana kart ücreti ise yeni bir telefon fiyatına eş değer olabilmektedir.

Telefon Ana Kart Değişikliği
Telefon Ana Kart Değişikliği

Ana Kart Yanması Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Cep telefonunuzun ana kartında herhangi bir problem olması durumunda yetkili servise götürmeniz en uygun seçenek olacaktır.

Telefon Ana Kart Tamiri
Telefon Ana Kart Tamiri

Telefonunuzun Ana Kart Bölümünün Bozulma Nedenleri Nelerdir?

Telefonunuzun Su Alması

Ana kartınızın bozulmasının nedeni telefonunuzun su alması olabilir. Bu durumda telefonunuzu tamamen kurutmadan asla açmayınız ve çalıştırmayınız. Telefonunuzun iyice kuruması içim pirinç içine koyabilir ve pirinçlerin telefonunuzdaki suları çekip iyice kurutmasını sağlayabilirsiniz. Telefonunuz denize düşüp deniz suyu ile temas etti ise telefonunuzu yetkili servise götürmeniz daha doğru bir adım olacaktır, çünkü deniz suyunda bulunan tuz telefonunuzda kalıcı bir hasar kalmasına neden olabilir.

Telefonunuzun Darbe Alması

Telefonunuzun herhangi bir yerden düşmesi veya darbe alması sonucu telefonunuzun ana kartı hasar alabilir. Bu durumda ise telefonunuzu derhal yetkili servise götürmeniz yapabileceğiniz en doğru hareket olacaktır.

Yüksek Voltaj Nedeniyle Ana Kartın Yanması

Telefonunuz şarjda iken, aldığı yüksek voltaj elektrik akımı nedeniyle telefonunuzun ana kartı yanabilir. Bu gibi durumlarda telefonunuzu yetkili servise teslim edebilir telefon anakart değişikliği yapabilir ve sorununuzun bu konuda uzman insanlar tarafından iyi bir şekilde çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 6 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın