Tedavi Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?


Devlet tarafından internet üzerinden erişim sağlanan e-Devlet, insanların hayatına girdiği andan itibaren büyük rahatlık sağlamıştır. Çoğu kamu kuruluş ya da kurumlarla yapılan işlemler, e-Devlet internet sitesi üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Tedavi bilgileri sorgulama da bu işlemlerden biridir. Sağlık kuruluşlarına ait bilgiler de e-Devlet tarafından sorgulanabilmektedir. Tedavi sürecinizin ve bilgilerinizin doğruluğunu sistem üzerinden kolayca kontrol edebilirsiniz.

Tedavi bilgileri sorgulama
Tedavi bilgileri sorgulama

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen uygulama sistemi sayesinde birçok kişi tedavi bilgileri dışında, sağlık sigortası sorgulama işlemi de gerçekleştirebilmektedir. Tedavi bilgileri sorgulama ekranında kişilerin 30 günü kapsayan sağlık ve tedavi bilgileri direkt olarak karşılarına çıkmaktadır.

Tedavi Bilgileri Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  • PTT üzerinden alabileceğiniz şifreniz ve TC kimlik numaranız ile e-Devlet sistemine giriş yapın. Şifrenizi unuttuysanız ya da bir şifreniz yoksa, PTT’den alım yapmanız gerekmektedir.
  • Arama butonuna “Tedavi bilgileri sorgulama” yazın ve arama yapın.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olan tedavi bilgileri sorgu kısmı karşınıza çıkacaktır.
  • Başlangıç ve bitiş tarih seçimi yapmanız istenecektir. Unutmayın, bilgiler 30 günlük görüntülenebilir.
  • Seçtiğiniz tarih aralığında size devlet hastanelerinde bir tedavi uygulanmışsa; doktor adı, ücreti, tedavi detayı gibi bilgiler karşınıza çıkmaktadır.
Sağlık sigortası sorgulama
Sağlık sigortası sorgulama

e Devlet SSK Sorgulama Hizmeti

e-Devlet sistemi üzerinden ayrıca sigortanızı da sorgulayabiliyorsunuz. e devlet ssk sorgulama hizmetiyle özet ya da detaylı haliyle sigorta bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

e-Devlete giriş yaptıktan sonra “Size nasıl yardım edebilirim?” yazan arama butonuna “SGK tescil ve hizmet dökümü” yazdığınızda karşınıza çıkacak olan hizmet dökümü kutucuğuna tıklayın.

Karşınıza nüfus bilgilerinizin olduğu bir sayfa çıkacak. Altında seçim yapabileceğiniz bir kutu bulunuyor. Hizmet dökümü türünde seçebileceğiniz 3 tür bulunuyor; Tüm SGK uzun vade hizmet dökümü, Tüm SGK hizmet dökümü ve Sosyal güvenlik kayıt belgesi. İlk iki seçenekte sigorta bilgilerinizi detaylı olarak alabilirsiniz. Son seçenekte; hangi sigorta türünde en son zaman tescilin başladığına dair bilgi verilmelidir. Sigorta işlemleri bir sonraki ay sisteme aktarıldığı için, sigortayla ilgili durumlarda sosyal güvenlik kayıt belgenizi kullanabilirsiniz.

e-Devlet üzerinden birçok kamu kuruluşlarıyla ilgili işlemlere ulaşabiliyorsunuz. Gün geçtikçe ilerleyen teknolojisiyle her işlem daha da kolaylaşıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın