Superonline Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapılır? | E-Devlet Türkiye

Superonline Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama Nasıl Yapılır?Çoğu kişi tarafından kullanılan e-Devlet, kullanıcılara geniş çaplı bir sorgu mekanizması sunuyor. Superonline İnternet fatura sorgulama da bu sorgulamaların arasında yer alıyor. İnternet borcu sorgulama süperonline kullanıcıları için bir tık uzakta. Superonline ödeme ve borç sorgulama e-Devlet üzerinden nasıl yapılır? Ödemelerinizi sistem üzerinden yapmanız ya da abonelik durumunuzu görmeniz mümkün müdür? Yazımızda detaylı bir şekilde bu işlemin adımlarını sizlerle paylaşacağız.

İnternet Borcu Sorgulama Superonline E-Devlet
İnternet Borcu Sorgulama Superonline İçin E-Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

E-Devlet’e Giriş ve Nasıl Şifre Alınır?

Süperonline internet fatura sorgulama işlemi için e-Devlet şifresine sahip olmanız gereklidir. Şifreyi PTT şubelerinden temin edebilir ya da anlaşmalı bankalar aracılığıyla mobil bankacılık üzerinden giriş yapabilirsiniz. Mobil imzanız ya da e-imzanız var ise bunları kullanarak da sisteme giriş yapmak mümkün.

Superonline ödeme ve borç sorgulama işlemlerinden ödeme işlemini e-Devlet üzerinden gerçekleştirmenize ne yazık ki, olanak bulunmuyor. Abonelik, alacak ve borç bilgilerinizi size sunan sisteme erişmek için (turkiye.gov.tr) adresinden T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle ya da yukarıda belirttiğimiz e-imza gibi diğer yöntemlerle giriş yapmanız gerekiyor.

İnternet Borcu Sorgulama Superonline
İnternet Borcu Sorgulama Superonline İçin Nasıl Yapılır?

Superonline İnternet Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sisteme giriş yapmanızın ardından ana sayfada karşınıza çıkan arama kutusuna “İnternet borcu sorgulama Superonline”, “Superonline internet fatura sorgulama” veya “Superonline borç ve alacak bilgisi” gibi öğrenmek istediğiniz konuların terimlerini içeren ibareleri yazmanızın ardından arama butonuna basmanız gerekmektedir. Akabinde karşınıza çıkan sonuç ekranından “Superonline/Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama” bağlantısına tıklayınız.

Sistem otomatik olarak sorgu yapacak ve şahsınıza ait kayıtları size sunacaktır ve böylelikle Superonline internet fatura sorgulama işleminizi kolaylıkla yapmış olacaksınız.

Superonline İnternet Fatura Sorgulama
Superonline İnternet Fatura Sorgulama

Superonline İnternet Fatura Sorgulama Yapmanın Diğer Yolu

Sisteme giriş yaptıktan sonra ana sayfada arama kutusunun altında bulunan “Firmalar” kutucuğuna tıklayarak sorgulama yapmak mümkün. Karşınıza çıkan seçeneklerden “Telekomünikasyon” bağlantısına tıklamanız ardından karşınıza farklı firmalar çıkacaktır. İnternet borcu sorgulama Superonline firması üzerinden yapılacağı için Superonline seçilmelidir.

“E-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında bulunan “Abonelik, Borç ve Alacak Sorgulama” bağlantısı üzerinden Superonline internet fatura sorgulama işleminizi tamamlayabilir ve güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 27 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın