Suen Eğitim Ön BaşvurusuDünyada ve Türkiye’de pek çok resmi ve sivil kuruluş daha iyi geleceğe sahip olmak ve çocuklara daha güzel yarınlar bırakmak amacıyla bir takım projeler geliştirmektedirler. Bahsedilen bu kuruluşlar, doğanın insanlara sunduğu suyu, havayı ve toprağı korumak için toplantılar, seminerler ve çeşitli etkinlikler düzenleyerek farkındalık oluşturmayı arzulamaktadırlar. Atılacak somut adımlar ve hayata geçirilecek projelerle bu anlamda faydalı işler yapmak hedefindedirler. Ülkemizde gerçekleştirilen SUEN projesi de söz konusu somut adımlardan birisidir.

SUEN NEDİR?

Ülkemizde yer alan su kaynaklarının verimli kullanılması ve korunması ile ilgili fikir üreten, politikalar geliştiren bu anlamda çalışmalar yapan kuruluşlar arasında koordine vazifesi gören düşünce kuruluşuna SUEN adı verilmiştir. Türkiye Su Enstitüsü çatısı altında faaliyet gösteren bu kuruluşa, su enstitüsü ifadesinin kısaltılmış hali olan SUEN ismi verilmiştir. Ulusal ve uluslararası alanda seminerler ve organizasyonlar düzenleyen bu kuruluş, gerçekleştirmiş olduğu eğitim programlarıyla da su kaynaklarını koruma ve kullanma anlamında nitelikli uzmanlar yetiştirmektedir. Bu enstitüye başvurarak mevcut fikirlerini paylaşmak ya da eğitim programlarından faydalanmak isteyen bireyler bu işlemlerini e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilmektedirler.

E-DEVLET HAKKINDA KISACA BİLGİ

Vatandaşların, resmi kurum ve kuruluşlar ile ilgili işlemlerini daha hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirmeleri amacıyla devlet tarafından faaliyete geçirilen sanal hizmet sistemine e-Devlet adı verilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bünyesinden hizmet veren pek çok kamu kurumunun internet sitesine ulaşabilmenin mümkün olduğu bu sistem sayesinde, ilgili devlet kurumuna gitmeden internet üzerinden hizmet almak mümkün kılınmıştır.

SİSTEME GİRİŞ YAPMAK İÇİN NELER GEREKLİDİR?

E-Devlet sistemine giriş yapmak için kişinin mevcut kimlik numarası ve PTT şubelerinden 2 TL karşılığında alınabilen e-Devlet şifresi yeterlidir. Bu iki bilgiye sahip olan vatandaşlar herhangi bir form doldurmaksızın diledikleri yerde bu sisteme giriş yapabilmektedirler.

E-DEVLETTEN SUEN EĞİTİM ÖN BAŞVURUSU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  • İnternet tarayıcısına türkiye.gov.tr yazılarak e-Devlet giriş sayfası açılır
  • Bu sayfada yer alan ilgili kutucuklara TC kimlik numarası ve e-Devlet şifresi yazılarak onaylanır
  • Ardından açılan e-Devlet ana sayfasının üst tarafındaki arama bölümüne ‘SUEN Eğitim Ön Başvurusu’ yazılır ve çıkan başlıklardan ilgili olan tıklanır
  • Bu işlemin ardından sistemin yönlendirdiği ekranda kişinin başvuru bilgilerine ulaşmak mümkündür

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 13 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın