SRC5 Sınav Bilgileri Sorgulama


Karayolu taşımacılığı üzerinden tehlikeli madde kullanan sürücülerin sahip olması gereken belgeye src5 belgesi adı verilmektedir. Tehlikeli Maddelerin Karayoluyla Taşınması Hakkında Yönetmelik 03/09/2004 tarih 25572 sayılı olup Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Bu yönetmeliğe ilişkin olarak tehlikeli madde olarak yanıcı, yakıcı, patlayıcı her türlü madde taşıyanların sahip olması gereken bir belge olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sorgulama Ekranı

E-dönüşüm projesinden birisi olarak siz de tc kimlik no ile src5 sorgulama işleminizi çok kısa sürede yapabileceksiniz. Hemen e-devlet şifreniz ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızla birlikte sorgulama ekranına giriş sağlayarak sınavdan başarı durumunuzu anlık görüntüleme imkanı bulacaksınız. Böylelikle src5 belgesini alıp almadığınızı çok kısa süre zarfında gerçekten de öğrenebilme imkanı sizi bekleyen nitelik olarak karşımıza çıkmaktadır.

SRC5 Alabilme Şartları

  • SRC3 uluslararası kargo ve eşya taşımacılığı belgesi olması gerekir.
  • SRC4 ulusal kargo ve eşya taşımacılığı belgesi olması gerekir.
  • Sürücü belgesi olması gerekir.
  • Psikoteknik belgesinin başarılı olarak değerlendirildiğine dair belgenin olması gerekir.
  • En az ilkokul mezunu olma şartı aranmaktadır.

İşte bütün bu şartların taşınmasının hemen ardından sizlerin de src5 sorgulama işlemini gerçekten de son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi mümkün hale gelecektir. Bu da önemli bir nitelik olarak karşımıza çıkan yaklaşım olarak kendini gösterir.

SRC5 E-Devlet Giriş

SRC5 için yapılan sınavdan başarı durumunuzu çok kısa sürede hemen öğrenebilir ve sınav sonuç bilginize anlık ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken hemen sisteme giriş sağlamanız ve böylelikle sınav puanınızı öğrenmeniz olacaktır. Bu işlemle siz de hiçbir şekilde resmi dairelerin açılış ve kapanış saatlerine bağlı olmaksızın her ne zaman isterseniz o zaman 24 saat boyunca src5 sorgulama e devlet üzerinden anında gerçekleştirebileceksiniz.

E-Devlet Şifremi Unuttum

Şifrenizi hatırlamıyorsanız yenilemek için sistemde kayıtlı cep telefonunuzu girerek hemen tek kullanımlık bir şifre talep edebilir ve ardından yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra 4 TL karşılığında size en yakın PTT şubelerinden birinden de hızlı bir şekilde yeni e-devlet şifrenizi alarak hemen kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın