SRC5 Mesleki Yeterlilik Sınav Başvuru/Güncelle


SRC5 belgesi tehlikeli madde taşıyan sürücülerin sahip olması gereken mesleki yeterlilik belgesi olarak bilinmektedir. Karayolu Taşımacılığı Yönetmeliğine yönelik olarak düzenlenen söz konusu mesleki yeterlilik belgesiyle e-devlet üzerinden sınava başvuru veya sınav sonuçlarını anında öğrenme imkanı bulunmaktadır.

SRC5 Kimler Alabilir?

SRC3, SRC4 belgelerinden herhangi birine sahip olanlar, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı belgesine sahip olanlar ile 18 yaşını doldurmuş olan Türk vatandaşları SRC5 belgesini almaya hak kazanmaktadır. Böylelikle tehlikeli madde taşımacılığı tamamen hem bireysel güvenlik hem de kurumsal güvenliğin azami düzeye çıkarılması adına src5 belgesi nedir olarak karşımıza çıkmaktadır.

SRC5 Sınav Sistemi

Mesleki yeterlilik sınavının baraj puanı 60 olup adaylara çoktan seçmeli tmgd soruları yöneltilmektedir. Böylelikle sınava hazırlanan adayın tehlikeli madde taşımacılığına yönelik olarak bilgi düzeyinin ölçülmesi amaçlanmaktadır. Ortada duran bu nitelikler esas alındığı zaman her yönüyle src5 belgesi sorgulama işlemlerinin ivedilikle yerine getirilmesi önem teşkil eden nitelik olarak karşımıza çıkmaktadır.

SRC5 Sınav Sonucu Sorgulama

Mesleki yeterlilik testine ilişkin olarak SRC5 sınav sonucunun öğrenilmesine yönelik işlemi ifade etmektedir. Sınav sonucunun sorgulanmasına ilişkin olarak yürütülen tüm bu hizmetlere dayanarak src5 belgesi sınav sonucu sorgulama açısından her yönden çalışmalar aktarılmaktadır. Böylelikle her yönden kaliteden ödün verilmeksizin hızlı bir şekilde e-devlet sistemine erişim sağlanarak SRC5 sınav sonucunun alınması olanak teşkil eden yaklaşımıyla karşımıza çıkmaktadır. İşte tümüyle ortada duran bu özelliklerine ilişkin olarak ayrıntılı bir şekilde anında erişim imkanı sağlanacaktır. Bu da her yönden sınav sonucunun sorgulanması ve de güncellenmesi işlemleri olarak karşımıza çıkan niteliklerden bir diğerini meydana getirmeye devam etmesi adına son derece önem teşkil eden yaklaşımlardan bir diğerini meydana getirmektedir ki her yönden karşımıza çıkar. Üstelik tamamen güvenle e-devlet sistemi üzerinden mesleki yeterlilik testine yönelik olarak tüm resmi işlemlerden anında yararlanma olanağı sağlanmaktadır. Böylelikle her yönden tüm işlemlere yönelik olarak sisteme kayıt işleminin tamamlanmasının ardından tehlikeli madde taşımacılığına ilişkin olarak SRC5 belgesi olup olmadığının her yönden sorgulaması anında yapılabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın