Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğüİçişleri Bakanlığı’na bağlı il müdürlükleri olarak görev ve yetkileri bulunan Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirdiği ortak iş birliği çerçevesinde çalışan güvencesinin arttırılması, toplumun her bir katmanının refah düzeyinin sağlanması ve de demokrasinin güçlendirilmesi adına yasal olarak çalışmalarda bulunarak mitingler düzenlemektedir. İşte yer verilen bütün bu nitelikler adına düşünüldüğü zaman sivil toplumla ilişkiler genel müdürlüğünün görev ve yetkileri olarak karşımıza çıktığını dikkate almamız gerekmektedir.

Görev ve Yetkileri

  • Çalışan ihtiyaçlarının karşılanması ve verimliliğinin sağlanması
  • Sivil toplum kuruluşlarının çalışma alanlarını geliştirmesi
  • Demokrasinin güçlendirilmesini desteklemesi
  • Sendika ve derneklerle ortak işbirliği faaliyetlerinin yürütülmesi
  • Toplumun refah düzeyinin arttırılması başlıca temel konular arasında gelen nitelik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Faaliyet Alanları

Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü faaliyet alanını toplum ve birey oluşturduğu için bütün sosyoekonomik alanı kapsadığını açıkça dile getirmemiz gerekmektedir. İşte bütün bu nitelikleri açısından yer verildiği zaman tamamıyla beklentileri bir arada tuttuğu için de her yönden sivil toplumla ilişkiler genel müdürlüğü olma özelliğiyle faaliyetlerini ortaya koymaktadır. Bu nitelikleri doğrultusunda her yönden tamamen eşsiz yaklaşımlar neticesinde birçok özellikleri olarak saygınlığını korumaya devam ettiğini kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir.

E-Devlet Hizmetleri

İl müdürlükleri vasıtasıyla yer verilen bütün konulara ilişkin olarak her yönden e-devlet sistemi aracılığıyla birçok imkanlar aktarılmaktadır. Ortada duran bu özellikleri ışığında düşünülecek olunursa gerçekten de kaliteden taviz verilmeksizin sivil toplumla ilişkiler genel müdürlüğü e devlet portali üzerinden çalışmalarına yer vermektedir. Bu açıdan her anlamda faaliyet alanlarını bir hayli şekillendirerek birçok alana yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. Bu yer verilen nitelikler ışığı altında beklentileri tüm yönleriyle ortaya koymaya devam ederek e-devlet üzerinden her türlü olanaklara dayanarak en temel özellikleri bir arada tuttuğunu gerçekten de kesinlikle dikkate alarak belirtmemiz her açıdan önemini korumaya devam eden özelliği bir arada tutmaktadır. İşte bu nitelikler ışığında her açıdan tamamen eşsiz niteliklerden bir diğeri olarak çalışmalarda bulunmaya devam ettiğini kesinlikle dile getirmek önem teşkil eden konular arasında gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 24 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın