SGK Tescil ve Hizmet Dökümü | E-Devlet Türkiye

SGK Tescil ve Hizmet DökümüSGK Tescil ve Hizmet Dökümü ile ilgili tüm bilgilere yazımızdan erişim sağlayabilirsiniz. SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışan tüm sigortalı vatandaşların sigorta detaylarını, aktiflik ve pasiflik durumunu, sigortalı prim bilgilerini bulunduran bir belgedir. SGK tescil işlemleri, SGK tescil sorgulama işlemleri , SGK tescil ve hizmet dökümü detayları e-Devlet üzerinden kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Nedir?

SGK tescil ve hizmet dökümü; 4A, 4B, 4C kapsamında çalışan sigortalı kişilerin tüm sigorta detaylarını, aylık bilgilerini, tescil bilgilerini ve hizmet dökümünü görüntüleme fırsatı buldukları bir belgedir. Eski sistem ile sosyal sigortalar kurumuna bağlı çalışanlar 4A tescil bilgileri ve hizmet dökümünü , emekli sandığına bağlı çalışanlar 4B tescil bilgileri ve hizmet dökümünü , BAĞ-KUR’ a bağlı çalışanlar ise 4C tescil bilgileri ve hizmet dökümünü alabilmektedirler.

SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Sorgulama
SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Sorgulama

SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Nerelerde Kullanılır?

Sigortalı çalışan vatandaşlar e-Devlet üzerinden temin edebilecekleri SGK tescil ve hizmet dökümü ile şu işlemleri gerçekleştirebilirler:

-Mahkeme işlemleri,

-Vize almak için yapılacak başvuru işlemleri,

-İş başvurusu,

-Kıdem ve ikramiye işlemleri,

-SGK borç sorgulama işlemleri,

-Emeklilik hesaplama işlemlerinde SGK tescil ve hizmet dökümü kullanılmaktadır.

E-Devlet SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Sorgulama

SGK tescil ve hizmet dökümü sorgulama işlemleri için e-Devlet (https://www.turkiye.gov.tr) sayfasına size verilen PTT şifresi ile giriş yaptıktan sonra “Kurumlar” kısmından Sosyal Güvenlik Kurumu’nu seçmeniz gerekmektedir.  Sigortalılık uygulamaları başlığı altında SGK tescil ve hizmet dökümü sorgulama yapabilir ve barkodlu belge oluşturabilirsiniz.

SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

E-Devlet SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Detayları

SGK tescil ve hizmet dökümü başlığı altında;

-4A, 4B, 4C ve Banka Kartı Tescil bilgileri,

-Sosyal Güvenlik kayıt belgesi,

-Tüm SGK hizmet dökümü,

-Tüm SGK uzun vade hizmet dökümü detayları ile ilgili barkodlu belge oluşturabilirsiniz.

SGK Tescil ve Hizmet Dökümü
SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

E-Devlet Üzerinden 4A SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

4A kapsamında sigortalı olanlar e-Devlet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu altında bulunan 4A hizmet dökümü bölümünden tescil bilgilerine, 6 aylık ve uzun vadede hizmet dökümüne erişim sağlayabilirler. Ancak barkodlu belge oluşturabilmek ve belge çıktısı alabilmek için SGK Tescil ve Hizmet Dökümü kısmından giriş yapmaları gerekmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın