Polis Akademisi Sınav Giriş Bilgisi Sorgulama - E-Devlet Türkiye

Polis Akademisi Sınav Giriş Bilgisi SorgulamaPolis Akademisi Sınav Giriş Bilgisi Sorgulama

 

Polis olmak isteyen binlerce kişi polis akademisi sınavına hazırlanıyor. E-devlet sistemi üzerinden polis akademisi sınav giriş bilgisini sorgulayabilirsiniz. Polis Akademisi, emniyet teşkilatında görev alması muhtemel memur, yönetici ve amir gibi görevlileri ön lisans, lisansüstü eğitim – öğretim veren, bilimsel araştırmalar yapan, bünyesinden polis meslek yüksek okulları, fakülte ve enstitü bulunduran kurumdur.

 

Polis Akademisi Sınav Giriş Bilgisi Nasıl Sorgulanır?

 

Polis Akademisi Sınav Giriş Bilgisi son günlerde en çok aranan konular arasında. Emniyet bünyesinde amir, yönetici veya memur olmak isteyenlerin başvurduğu Polis Akademisi Sınav Giriş Bilgilerini e-devlet kapısından sorgulamak ve sınava dair bilgi sahibi olmak mümkün. E-devlet sistemine TC kimlik numarası ve belirlenen e devlet şifresi ile giriş yapılır.

 

e-devlet paneline giriş yapıldıktan sonra arama kısmına ‘Polis Akademisi Sınav Giriş Bilgisi Sorgulama’ yazılır ve çıkan menüye tıklanır. Adaylar buradan sınav giriş bilgilerini sorgulayabilirler. Aynı zamanda kişi kendi eğitim ve iletişim bilgilerini aynı panelden görebilir.

 

  1. Dönem POMEM Sözlü Sınav Sonuçları

 

2020 yılında gerçekleşecek olan 26. Dönem POMEM sınavı için geri sayım başladı. Eğitimini lisans mezunu olarak tamamlamış olan 560 kadın ve 5 bin 40 erkek aday, eğitimini önlisans mezunu olarak tamamlayan 140 kadın aday ve bin 260 erkek aday (toplam 7 bin POMEM polis alımı) için başvuru süreci devam ediyor.

 

  1. Dönem POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) alımları için Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesine başvuru gerçekleştirenlerin POMEM başvurularına ilişkin sonuçlar açıklandı.

 

PMYO Giriş Sınavı 2. yedek aday yerleştirme sonuçları da ilan edildi. PMYO Giriş Sınavı olarak gerçekleştirilen 2. yedek aday sınavlarının sonuçları da Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesi www.pa.edu.tr adresinden açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını bu adresten takip edebilirler.

 

Polis Akademisine Sınavlarında Yaş ve Boy Şartı

 

Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik ile Polis Akademisi’ne başvuracak adayların yaş ve boy kilo gibi maddi şartları da belirlendi. Yönetmelik 2008 yılında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

 

Polis Meslek Yüksek okulları’na giriş için adayların 18 yaşını doldurmuş olması ve 24 yaşından henüz gün almamış olması gerekir. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için ise bu yaş sınırı 26 yaşından gün almamış olarak işlem görür.

 

Polis Akademisi bünyesinde gerçekleştirilen Polis Meslek Yüksek okulu sınavlara girmek için erkek ve kadın adaylar için ayrı boy standartları gerekmektedir. Polis Meslek Yüksek Okulu Ön Lisans programına girecek olan ve Polis Meslek Eğitim Merkezlerine girecek olan erkek adayların boyu en az 167 cm, kadınların ise 162 cm olmak zorundadır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 21 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın