Organ ve Doku Bekleme Listesi Sorgulama Nasıl Yapılır?Devlet tarafından Türk vatandaşlarının ücretsiz olarak e-devlet sistemi tarafından organ ve doku nakli bekleme listesine ulaşabilirsiniz. Organ nakli sırası sorgulama işlemi için izlemeniz gereken adımları aşağıdaki listemizde sırasıyla maddeler halinde belirttik.

Organ ve Doku Bekleme Listesi Sorgulama İşlemi

  1. İlk önce internet tarayıcınızın arama motoruna https://www.turkiye.gov.tr yazarak e-devlet sistemi giriş sayfasına gidiniz. Sonrasında vatandaşlık bilgilerinizi girerek sisteme giriş yapınız.
  2. Sisteme girişiniz gerçekleştikten sonra e-devlet ana sayfasındaki arama motoruna “Sağlık Bakanlığı Organ ve Doku Bekleme Listesi Sorgulama” yazınız ve karşınıza çıkacak olan butona tıklayarak ilgili sayfaya gidiniz.
  3. İlgili sayfada sunulan hizmeti kullanarak gerçekleşen veya gerçekleşecek olan organ ve doku nakillerine ait bilgileri görebilirsiniz. Karşınızdaki sayfada, nakil bilgilerinizde görünen eksiklik veya bir hata varsa Nakil Merkezi ((0312) 471 15 00) ile iletişime geçiniz.
Organ Nakli Sırası
Organ Nakli Sırası

Organ ve Doku Bağışı Sorgulama ve İptali

  1. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra e-devlet ana sayfasında bulunan arama motoruna “organ ve doku bağışı sorgulama ve iptali” yazarak ilgili sayfaya gidiniz.
  2. Karşınıza çıkacak sayfada tıbben ölümünüz gerçekleştiği zaman bağışlayacağınız organ ve dokularınızı görüntüleyebilir veya bağışınızı iptal edebilirsiniz. Aynı şekilde karşınıza çıkan bilgilerde eksik veya hata varsa Nakil Merkezi ((0312) 471 15 00) ile iletişime geçiniz.

Organ ve Doku Nakil Listesi Sorgulama

  1. E-devlet sistemine giriş yapmanızın ardından e-devlet ana sayfasında bulunan arama motoruna “Sağlık Bakanlığı Organ ve Doku Nakil Listesi Sorgulama” yazın ve karşınıza çıkan sayfaya giriş yapın.
  2. Karşınıza çıkan sayfada organ ve doku nakil listesine dair bilgileri göreceksinizdir. Nakil listesi bilgilerinizde hata veya eksiklik mevcut ise Nakil Merkezi ((0312) 471 15 00) ile iletişime geçiniz.

Organ nakli sırası bilgilerinize ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz hizmetleri belirtmemiz ile beraber bilgilerinizde hata veya eksiklik mevcut ise Nakil Merkezi ((0312) 471 15 00) ile iletişime geçerek gerekli düzenlemelerin yapılmasını ücretsiz olarak sağlayabilirsiniz. Sorgulama işlemlerinde e-devlet sistemine başvuru yapan kişinin vatandaşlık bilgileri ile sisteme giriş yapmanız gerektiğini tekrar belirtmek isteriz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 21 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın