OGS Şikayet-İstek Başvuru Takip Nasıl Yapılır?


Hayatımıza büyük kolaylıklar getiren hem zamandan tasarruf ettiren hem de bütün işlerimizin takibini kolaylaştıran e-Devlet uygulamasının nimetleri saymakla bitmiyor. Hemen hemen devlet kurumlarının hepsinde bizzat yaptığımız her işi üstlenen e- Devlet OGS şikayet başvuru takip özelliğiyle de hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. OGS şikayet takip özelliği bir çok sürücünün işini kolaylaştırıyor.

Sizlere e-Devlet uygulamasının bizlere sunduğu bu kolaylıktan nasıl faydalanılır, e-Devlet şifresi nasıl alınır ve sisteme nasıl giriş yapılır adım adım anlattık. Öncelikle OGS şikayet başvuru nasıl yapılır anlatalım.

OGS Şikayet Takip
OGS Şikayet Takip Nasıl Yapılır?

OGS Şikayet/ İstek Başvurusu Yapabilmek İçin İzlemeniz Gereken Adımlar

  • Öncelikle T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş sağlamanız gerekmektedir. (Eğer henüz şifreniz yoksa PTT şubelerinden kimliğiniz ile gidip alabilirsiniz.)
  • Sonra ana sayfada kurumlar sekmesi karşınıza çıkacaktır.
  • Kurumlar kısmından Karayolları Genel Müdürlüğü’nü seçin.
  • Sayfada yer alan hizmetlerden “OGS İstek/Şikayet Başvuru” seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza yeni bir form açılacaktır ve bu formu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.
  • İletişim bilgilerinizi ve başvuru bilgilerinizi tamamladıktan sonra “Başvur” seçeneğine tıklayın ve böylece başvurunuz tamamlanmış olur.

OGS Şikayet/ İstek Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Başvurunuzun takibini yine aynı sistem üzerinden yani yine e-Devlet’ten yapacaksınız. Başvurunuzu yaptığınız sayfanın hemen altında bulunan “OGS Şikayet/İstek Başvuru Takibi” sayfasına girerek başvurunuzun takibini sağlayabilirsiniz.

OGS Şikayet Başvuru Takip
OGS Şikayet Başvuru Takip Nasıl Yapılır?

OGS Nedir?

Otomatik geçiş sistemi yani kısa adı ile OGS Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olan köprü ve otoyollardan araçların geçmesini sağlayan bir teknolojidir. Gişelerde OGS yazan tabelaların bulunduğu yerden geçebilmeniz için OGS üyesi olmanız gerekir. OGS üyesi olduktan sonra size bir cihaz gelir ve gişelerden ya da köprülerden her geçişinizde belirli bir ücret ödersiniz.

OGS Nedir?
OGS Nedir?

OGS Nasıl Çalışır?

OGS ye başvurduktan sonra size küçük bir etiket gelir bunu aracınızın ön camına dikiz aynasının hizasına yapıştırdığınızda sistem otomatik olarak geçerken bilgilerinizi okur. Siz bu etiket sayesinde nereden ne zaman girdiniz ya da çıktınız hepsi kayıt altına alınır. Ücretler de bilgisayar vasıtası ile hesaplanır ve tarafınızdan alınır.

OGS Neden Kullanılır?

OGS cihazını aracınıza yerleştirdikten sonra otoyol ve köprülerden hızlıca geçiş kolaylığı sağlar. Bu sistem zaman kazandırmasının yanı sıra ekonomik açıdan da fayda sağlar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın