OGS İhlal Bilgileri Sorgulaması Nasıl Yapılır?OGS ihlal sorgulama e-Devlet sistemi üzerinden tüm vatandaşlarca devletin sunmuş olduğu ücretsiz çevrim içi hizmetle gerçekleştirilebilmektedir. OGS borç sorgulama için aşağıda belirttiğimiz maddeler halindeki listeyi adım adım takip ediniz.

OGS Ceza Sorgulama
OGS Ceza Sorgulama

E-Devlet Sistemi Üzerinden OGS Bilgileri Sorgulama İşlemi

  1. İlk önce internete bağlı bir cihaz aracılığı ile internet tarayıcısının arama motoru bölümüne “e devlet giriş” yazarak e-Devlet sisteminin internet adresine giriş yapınız.
  2. Karşınıza çıkan sayfada kimin üzerine OGS ceza sorgulama işlemi yapacaksanız o kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarasını ve önceden e-Devlet sistemine kayıtlı şifresini girerek e-Devlet sisteminin ana sayfasına geçiş yapınız.
  3. Ana sayfanın en üst kısmına bulunan arama motoru kısmına “OGS İhlal Bilgileri Sorgulama (Karayolları Genel Müdürlüğü) yazarak ilgili sayfaya giriş yapınız.
  4. Karşınıza gelen sayfada başlangıç ve bitiş saat/tarih bölümlerini doldurarak seçmiş olduğunuz tarih/saat aralığına ait OGS ihlal bilgilerinize erişebilirsiniz. Sorgulamak istediğiniz tarih/saat aralığını girmenizin ardından aşağıda bulunan “Sorgula” butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada belirttiğiniz saat/tarih aralığındaki OGS ihlal sorgulama verileriniz karşınıza çıkacaktır.

E-devlet OGS sorgu işlemini yukarıda belirttiğimiz listedeki maddeleri uygulayarak ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde e-Devlet sistemi üzerinden vatandaşların diğer OGS bilgilerini de ücretsiz olarak sorgulama hakkı vardır.

e-Devlet OGS Sorgu
e-Devlet OGS Sorgu

E-Devlet OGS Bilgileri Sorgulama Hizmetleri

  • OGS Hesap Detayı Sorgulama
  • OGS İhlal Bilgileri Sorgulama
  • OGS Geçiş Bilgileri Sorgulama
  • OGS Şikayet/İstek Başvuru Takip
  • OGS Şikayet/İstek Başvuru
OGS İhlal Sorgulama
OGS İhlal Sorgulama

OGS sistemine dair dilediğiniz tüm bilgileri e-Devlet kapısı sistemi üzerinden ücretsiz olarak görüntüleyebilirsiniz. OGS ihlal sorgulama işlemi yukarıdaki listede belirtildiği üzere oldukça basittir. Dilediğiniz tarih/saat aralığında OGS geçiş bilgilerini ulaşabilirsiniz, şayet herhangi bir cezanız mevcut ise bu bilgilere e-Devlet sistemi üzerinden arama motoru kısmına “OGS İhlal Bilgileri Sorgulama” ya da “OGS Geçiş Bilgileri Sorgulama” yazarak ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde şikayet ya da istek talebini de aynı sistem üzerinden gerçekleştirebilir ve bu işlemlerin süreçlerini takip edebilirsiniz. Yukarıda belirtilmiş olan işlemlerin tamamı tüm vatandaşlar tarafından ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 15 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın