OGS İhlal Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır?


E-devlet sisteminde  Tapu bilgileri sorgulama, Adli Sicil sorgulama, Vergi Borcu Sorgulama, Belediye işlemleri, Doğalgaz Abonelik işlemleri, Askerlik işlemleri ve Ogs İhlal Bilgileri sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliriz. E-devlet sistemi olmadan önceleri Tapu bilgileri için tapu dairesine, Adli Sicil Sorgulama için Adalet Sarayına  , Vergi Borcu için Vergi dairesine, Belediye işlemleri için ikamet ettiğiniz ilçenin veya ilin belediyesine  ve Doğalgaz abonelik işlemleri içinde Doğalgaz dağıtım kurumuna gitmeniz gerekliydi. E-devlet sistemi bu gibi işlemleri hızlı ve daha kolay bir şekilde yapmak için oluşturulmuş bir sistemdir. “ Ogs İhlal Bilgileri Sorgulama “ işlemini de e- devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

Yukarı bahsettiğimiz işlem ile E-devlet sistemi üzerinde yaparken, hem zamandan hem de bürokratik işlemlerden tasarruf etmiş oluruz. Bu nedenle E-devlet sistemin kullanmak kıymetli olan zamanı daha tasarruf kullanmamızı sağlar. Son olarak E-devlet sistemine girmek için PTT şubelerinden şifrenizi temin etmeyi unutmayınız.

OGS ihlal bilgileri sorgulama
OGS ihlal bilgileri sorgulama

Burada anlatacağımız  “Ogs İhlal Bilgileri Sorgulama “ işlemi  için aşağıda adımları uygulayarak, işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ogs İhlal Bilgileri Sorgulama İşlem Adımları;

  • Ogs ihlal bilgileri sorgulama işleminin yapmak için “EDEVLET “ sitesinde giriş yapıyoruz. Sonraki adım olarakta, TC KİMLİK NO’muz ve şifremiz ile hesabımıza giriş yapıyoruz.
  • Karşımıza gelen hizmet arama kısmına “ Ogs  “ veya “Ogs İhlal Bilgileri Sorgulama yazarak sorgulama yapıyoruz.
  • Karşımıza gelen arama sonuçlarından ikinci sırada çıkan sonuca tıklayarak, “Ogs İhlal Bilgileri Sorgulama hizmetine erişim sağlıyoruz.
  • “Ogs İhlal Bilgileri Sorgulama “ hizmetinde karşımıza ilk olarak “Ogs İhlal Bilgileri Sorgulama Formu “ çıkmaktadır. Bu bölümde tarih aralığı bilgisi girip sorgulama yapıyoruz.
OGS ihlal bilgileri sorgulama formu
OGS ihlal bilgileri sorgulama formu
  • Ogs İhlal Bilgileri Sorgulama Formu “  bölümünden sonra “ Ogs İhlal Bilgileri Listesi  “ bölümüne geçiyoruz, burada karşımıza gelen sonuçlardan kaç kez geçiş ihlali yaptığınızın listesi gelir.
  • Ogs İhlal Bilgileri Listesi  “ bölümünden sonra , üçüncü ve son adım “Detay “bölümüne geçiyoruz. Bu bölümde yaptığınız “Ogs İhlallerinin “ detaylı listesi karşımıza gelmektedir. Bu listeyi kontrol ederek, kaç kez ihlal yaptığınız ve nerelerde geçerken ihlal yaptığınız görmüş olursunuz.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın