Necmettin Erbakan Üniversitesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi Evrak Doğrulama Nasıl Yapılır?


Bazı üniversitelerin Türksat ile yaptığı anlaşma protokolünün ardından E-Devlet üzerinden hizmet vermeye başladığı biliniyor. Bu bağlamda öğrencilerine daha kolay hizmetler sunabilmek adına Necmettin Erbakan Üniversitesi de Türksat ile anlaştı ve E-Devlet üzerinden yönetim sistemi evrak doğrulama işlemini mümkün kıldı. Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin öğrencileri, bu anlaşma ile beraber elektronik belgeleri E-Devlet üzerinden rahatlıkla temin edebilecek ve zaman kaybının önüne geçecek.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Nerede?

Necmettin Erbakan Üniversitesi, geniş kampüsü ile beraber Konya’da faaliyetlerini sürdüren bir üniversitedir. Anlaşma sayesinde üniversitenin mevcut öğrencileri, ihtiyaç duydukları evrakları E-Devlet uygulaması üzerinden kolaylıkla temin edebilecek ve vakit kaybetmeyecek.

NEÜ elektronik belge doğrulama
NEÜ elektronik belge doğrulama

Necmettin Erbakan Üniversitesi Evrak Doğrulama Aşamaları

Necmettin Erbakan Üniversitesi Elektronik Belge yönetim sistemi evrak doğrulama nasıl yapılır sorusunun cevabını arayanlar,ilk olarak E-Devlet uygulamasına giriş yapmalıdır. Uygulamaya giriş yapmasının ardından Elektronik Belge Yönetim Sistemi üzerinden üniversite ile ilgili gereken tüm belgeler gösterilmektedir. Üniversite öğrencileri, bu pencere sayesinde hayatlarına teknolojiyi katmaya devam etmekte ve öğrenci işlerinde zaman harcayarak üstesinden gelecekleri problemleri birkaç tık uzaklıkta, kısa bir sürede halledebilmektedir. Bu nedenle üniversitenin Türksat ile yaptığı protokol ve anlaşma,öğrencilerin büyük beğenisini topladı.

E-Devlet Uygulamasından Belge Almak Yeterli Mi?

Üniversitenin öğrencileri tarafından sorulan sorulardan biri de,alınan belgelerin karşılıklı olarak geçerliliğinin olup olmaması problemiydi. E Devlet uygulaması üzerinden temin edilebilen belgeler, sistemden sağlanması nedeniyle hatasız ve ıslak imzalı bir biçimde ele geçmektedir. Bu nedenle resmi kurum ve kuruluşlarda geçerlilik anlamında hiçbir sorun yaşanmamaktadır. EBYS tarafından elde edilen belge nedeniyle, resmi kurumlarda içeriğin ve imzaların gerçekliği ile ilgili bir soru işareti yaşanmamaktadır. Kontrolün yanı sıra,döküm halinde gösterilen belgenin PDF formatını alarak çıktı halinde elde bulundurmak da mümkün hale geldi.

NEÜ evrak doğrulama
NEÜ evrak doğrulama

Bu nedenle, Necmettin Erbakan Üniversitesi öğrencileri Türksat ile imzalanan bu anlaşma sayesinde E-Devlet üzerinden tüm evrak doğrulama işlemlerini kısa bir zaman dilimi içerisinde hallederek vakit kaybının önüne geçiyor ve teknolojiyi bir kez daha hayatlarına katmış oluyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 8 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın