Mobil/sabit/internet/kablo Tv/uydu İşletmecilerinden Borç/alacak Sorgulama Ve Ödeme/iade İşlemleri - E-Devlet Türkiye

Mobil/sabit/internet/kablo Tv/uydu İşletmecilerinden Borç/alacak Sorgulama Ve Ödeme/iade İşlemleriMobil/sabit/internet/kablo Tv/uydu İşletmecilerinden Borç/alacak Sorgulama Ve Ödeme/iade İşlemleri

 

Kişi üzerine kayıtlı olan mobil, sabit, internet, kablo tv, uydu hizmetlerine e-devlet web sitesi üzerinden bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu kategorisinden ulaşabilmektedir. Kişinin üzerine kayıtlı olabilecek bu hizmetler aşağıda yer almaktadır.

 

  1. Mobil İşletmeciler

 

Bu alanda mobil olarak kullanabildiğiniz Türk Telekom, Turkcell ve Vodofone hatlarından hangilerine sahip olduğunuzu, ait olduğunuz hattın sayısını ve toplam borç bilgilerinizi görüntüleyebilmektesiniz. Bu hatlar için hala kullanılmakta olanlara aktif, geçmişte kullanılmış olanlara ise pasif denmektedir. Toplam borçlar Türk Lirası bazında yazılmakta ve detaylarını görüntüleyerek borç detaylarını görebilirsiniz. Ayrıca detayı görüntüleyerek abone/hizmet numarası, abonelik başlangıç tarihi, yasal takibe düşen borç miktarı, mevcut borç miktarı ve alacak miktarına ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak borç ödeme ve alacak işlemleri üzerinden borcunuzu ödeyebilirsiniz.

 

  1. Sabit Şebeke İşletmecisi

 

Sabit şebeke işletmecisi alan içerisinde Türk Telekom işletmecisi aboneliği görüntülenmektedir. Ayrıca detayı görüntüleyerek abone/hizmet numarası, abonelik başlangıç tarihi, yasal takibe düşen borç miktarı, mevcut borç miktarı ve alacak miktarına ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak borç ödeme ve alacak işlemleri üzerinden borcunuzu ödeyebilirsiniz.

 

 

  1. İnternet Servis Sağlayıcıları

 

İçinde Millenicom, Superonline, TTNet, TurkNet ve Vodafone Net gibi internet servis sağlayıcıları bulunan bu alanda, bu servislere sahip olup olmadığınızı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca üzerinize kayıtlı olan servis sağlayıcılarının sayısını, borç bilgilerinizi, abonelik numaranızı ve abone borcunuzu görebilirsiniz. Bunları ödeme imkanı da sağlayan bu alan da kaydınızın bulunmadığı servis sağlayıcısında abonelik bulunmamaktadır diye uyarı vermektedir.

 

  1. Kablo TV / İnternet İşletmecisi

 

Bu alanda bulunan Türksat Uydu Haberleşme Kablo Tv ve İşletme A.Ş. hakkında bilgiler vermektedir. Üzerinize kayıtlı bir işletmeci bulunması durumunda detayı görüntüleyerek abone/hizmet numarası, abonelik başlangıç tarihi, yasal takibe düşen borç miktarı, mevcut borç miktarı ve alacak miktarına ulaşabilirsiniz. Bunlara ek olarak borç ödeme ve alacak işlemleri üzerinden borcunuzu ödeyebilirsiniz. Üzerinize kayıtlı bir işletmeci bulunmaması durumunda ise aboneliğiniz bulunmamaktadır diye bir ibare görebilirsiniz.

 

  1. Uydu Platform İşletmecileri

 

Uydu platform işletmecileri olarak Digiturk ve D-Smart bulunan bu alanda kayıtlı olmanız durumunda borçlarınızı görüntüleyebilir ve ödeyebilirsiniz. Detaylar kısmından abonelik ile ilgili bilgilerinize de ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın