Mobil Hat Sorgulama Nasıl Yapılır 2019Telefon hattı alabilmemiz için bizden nüfus cüzdanı fotokopisini vermemiz isteniyor. Bu fotokopiler ile yapılan sahtekarlıkların önüne geçmek için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) e-devlet  üzerinden üzerimize ait kaç hat var, sorgulamamıza imkan sağlıyor. Arama motorlarının, arama çubuklarına mobil hat sorgulama, mobil hat sorgulama btk, mobil hat sorgulama vodafone, mobil hat sorgulama sistemi btk, mobil hat sorgulama turk telekom, kelimelerini yazdığınızda karşınıza çıkan ilk sonuca tıklayarak istediğiniz menüye ulaşabilirsiniz. Nasıl yapacağımızı maddeler halinde inceleyelim.

Mobil hat sorgulama nasıl yapılır?
Mobil hat sorgulama nasıl yapılır?

Mobil Hat Sorgulama Nasıl Yapılır?

  1. Arama çubuğumuza mobil hat sorgulama, mobil hat sorgulama btk, yazdık. Karşımıza e-devlet linki çıktı. Linkin (turkiye.gov.tr) uzantılı olmasına dikkat ediniz.
  2. Açılan linkte kimliğimi şimdi doğrula kısmını göreceksiniz. Eğer bir e-devlet şifresine sahipseniz, giriş yapabilirsiniz. E-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT kurumundan temin edebilirsiniz. Kimliğimi şimdi doğrula kısmına tıklayınız
  3. T.C kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra tıkladığınız link sizi doğruca Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nun mobil hat sorgulama sayfasına yönlendirecektir. Eğer sayfayı başarılı bir şekilde açtıysanız, karşınıza isim ve soy isminizin ve T.C kimlik numaranızı gördüğünüz bir sayfa açılacaktır. Üzerinizde ne kadar mobil hat varsa burada listelenecektir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nun mobil hat sorgulama sayfasında sabit hatlara ait verileri de görebilirsiniz.
  4. Eğer sizin olmayan yani sizin veya ailenizden birinin kullanamadığı bir hat görürseniz. İlgili hattın servis sağlayıcısı (satıcısı) veya adli kurumlara başvuru yaparak gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.
  5. Mobil hat sorgulama işlemlerinizi arama motorları üzerinden sorgulama yaptığınıza dikkat ediniz. Arama çubuğuna mobil hat sorgulama turk telekom, mobil hat sorgulama vodafone tarzında kelimeler yazdığımızda başka sitelere yönlenebilir. Açılan sayfanın e-devlet  linki olmasına özellikle dikkat etmenizde fayda var.
Mobil hat sorgulama türk telekom
Mobil hat sorgulama türk telekom

Mobil Hat Nasıl Sorgulanır?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) vatandaşların mağduriyetini azaltma adına e-devlet üzerinden uzun zamandır bu hizmeti vermektedir. Mağdur olmamak adına rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın