Milli Parklarda Orman Vasıflı Alanlarda Turizm Tesisi Başvurusu


TC Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü bağlamında kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik olarak 31/07/2009 tarih ve 27035 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Hizmet Standartları açısından turizm tesisi başvurusu gerçekleştirilmektedir. Bunun için Tarım ve Orman Bakanlığı hizmetlerine yönelik olarak tüm çalışmaların etkin bir şekilde sistem üzerinden gerçekleştirilmesi son derece önemli bir nitelik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hizmet Standartları Yönetmeliği

Orman vasıflı alanlarda av turizmi yapılabilmesine ilişkin olarak yönetmelik çerçevesinde her yönden çalışmalar aktarılmaktadır. Bu özelliklerinden hareket edildiği zaman her yönden karşımızdaki yerini korumaya devam eden hususlarla birlikte her yönden e-devlet üzerinden vatandaşların tüm işlemlerini hızlı bir şekilde sağlaması gerçekten de son derece önem teşkil eden konular arasında gelmektedir.

Milli Parklar Genel Müdürlüğü E-Devlette

Vatandaşların tüm işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi adına mili parklar genel müdürlüğü e devlet işlemleri sağlanmaktadır. Bu özellikten hareket edildiği zaman ortada duran yaklaşımlar nezdinde e-devlet sistemi üzerinden faaliyetler ele alınmaktadır. Bu özelliklerine dayanarak e-devlet portali üzerinden av turizmine yönelik olarak gerekli izinlerin alınması gerekmektedir.

Orman Vasıflı Alanlarda Av Turizmi İzin Belgesi

  • İşletme belgesinin aslı ya da noter onaylı sureti
  • Dilekçe
  • TÜRSAB izin belgesi başlıca orman vasıflı alanlarda av turizmi izin belgesi evrakları arasında gelmektedir. Bunları tamamlayan gerçek ve tüzel kişilerin ormanlık arazilerde her türlü avcılık ve benzeri tüm doğa etkinliklerine katılımı sağlanmaktadır.

E-Devlet Sistemine Giriş

TC kimlik no, internet bankacılığı, mobil imza yöntemleriyle e-devlet şifresini size en yakın PTT şubesinden 4 TL karşılığında alabileceksiniz. Böylelikle her yönden tarım ve orman bakanlığı e devlet hizmetlerine yönelik olarak çalışmalara yer verilmektedir. Bu özellikleri neticesinde yer verilecek olunduğu zaman kaliteden ödün vermeksizin tüm işlemlere yönelik olarak çalışmalar aktarılmaktadır. Bütün bu özellikleri çerçevesinde yer verildiği zaman tüm çalışmalar nezdinde birçok işlemler hızlı bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Hemen siz de e-devlete kayıt işlemini gerçekleştirerek bu işlemleri hızlı ve de güvenli bir şekilde sağlama imkanı bulacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 14 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın