Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi - E-Devlet Türkiye

Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi SistemiMilli Eğitim Bakanlığı hizmetleri e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen hizmetlerin başında gelmektedir. Siz de hemen bu sisteme erişim sağlayarak öğrencinizin devamsızlık bilgisi, başarı düzeyi, ders bilgisi, sınav bilgisi, sınav yeri ve benzeri bütün bilgilere anında erişim imkanı bulabilirsiniz.

Öğrenci Devamsızlık Bilgisi

Veli bilgilendirme sistemi olarak e-devlet üzerinden öğrencinin devamsızlık gün sayısını hemen sorgulamanız mümkün olmaktadır. Böylelikle öğrencinin velisi olarak kendisiyle ne derece ilgilendiğinizi açık bir şekilde ortaya koymuş olacaksınız.

Sınav Bilgisi Sorgulama

Yaklaşan sınavlar, MEB tarafından yapılan bursluluk, SBS, YKS ve daha birçok sınava ilişkin bütün bilgilere ulaşacak ve meb öğrenci bilgi sistemi üzerinden bütün bilgilere erişim sağlanacaktır.

Sınav Yeri Öğrenme

Sınav bilgisiyle birlikte sınava öğrencinizin nerede gireceği, yol tarifi, aktif olarak hizmet veren toplu taşıma araçları ve güzergâh bilgisi vs bütün bilgilere de yine bu sistemden anında erişim imkanı sizi beklemektedir. Ortada duran bu özelliklere yer verildiği zaman her anlamda karşımıza çıkmaya devam eden hususiyet olarak son derece önem teşkil eden yaklaşımıyla fark yaratan nitelik olarak kendini göstermektedir. Bu da veli bilgilendirme sistemi olarak e-okul tarzında bir hizmet özelliğini taşımaktadır.

Tüm Bilgiler Tek Bir Yerde

E-devlet üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı başlığı altında yer alan bütün bilgilere ulaşarak siz de tüm bilgileri tek bir yerden görebileceksiniz. Ortada duran bu nitelikleri esas alındığı zaman gerçekten de önemli bir durum olarak karşımıza çıkmaya devam ettiğini dikkate almamız her anlamda mümkün.

Öte taraftan bir diğer yaklaşım tarzı olarak değerlendirilecek olunduğ zaman her yönüyle veli bilgilendirme sistemi e devlet üzerinden her zaman dilediğiniz şekilde bütün bilgilere erişim imkanı sizi beklemektedir. Eğer e-devlet şifrenizi henüz almadıysanız 2 lira karşılığında hemen bir PTT şubesine uğrayarak alabilirsiniz. Eğer unuttuysanız şifrenizi yine PTT şubelerinden yenileme imkanınız bulunmakta fakat sistemde kayıtlı cep telefonunuz varsa şubeye gitmenize gerek kalmaksızın hemen kendi kendinize şifrenizi hızlı bir şekilde yenileyebilme imkanı sizi beklemektedir. Bu da önemli bir durum olarak karşımıza çıkar.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın