Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Şifresi Nasıl Alınır? | E-Devlet Türkiye

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Şifresi Nasıl Alınır?Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Şifresi Nasıl Alınır? sorusunun cevabına sayfamızdan ulaşabilirsiniz. E-Devlet arayüzü ile MHRS sistemi artık birleştirildi. Yoğunluk nedeniyle MHRS üzerinden online olarak hastane randevu alma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için e-Devlet üzerinden hastane randevusu almak artık çok kolaylaştı. E-devlet kapısına online olarak giriş yaparak hastane randevusu oluşturabilirsiniz. E-devlet şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra e-randevu oluşturma detaylarına yazımızdan erişebilirsiniz.

MHRS Sistemi Nedir? 

Merkezi hekim randevu sistemi ülkemizde hastane randevularının kolaylıkla takip edilebilmesi ve hastanelerde kapasite aşımının önüne geçilebilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Hastane randevusu oluşturmak isteyen vatandaşlar ALO 182’yi arayarak ya da online olarak MHRS sistemine üye olarak hastane randevusu oluşturabilmektedir.

Hastane randevu alma
Hastane randevu alma

E-devlet Üzerinden Randevu Oluşturabilir Mi?

E-devlet şifresi olan vatandaşlar artık MHRS sistemine üye olmadan da tüm işlemlerini e-Devlet üzerinden online olarak gerçekleştirebilirler. E-Devlet üyelik şifrenizi PTT merkezlerinden 2 TL karşılığında temin edebilirsiniz.

E-randevu Şifresi Nasıl Alınır? 

Hastane randevusu oluşturmak isteyen vatandaşların artık MHRS sistemi üzerinden üye olarak randevu oluşturmalarına gerek kalmadı. MHRS üyeliği olmayan tüm vatandaşlar e-Devlet şifresi ile giriş yaparak da istedikleri tarihler için hastane randevusu alabilmektedir.

E-Devlet Üzerinden Hastane Randevusu Oluşturma

T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle e-Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra Sağlık Bakanlığı www.hastanerandevu.gov.tr sitesine yönlendirileceksiniz. MHRS üzerinden hastane randevusu kolaylıkla oluşturulabilmektedir.

Randevu alma
Randevu alma

E-Randevu Şifre İşlemleri

İlk kez şifre alacak vatandaşlar için “Üye Ol” butonundan sizden istenilen kişisel bilgileri girerek yeni üyelik oluşturabilirsiniz.

Üye olmadan devam etmek için “e-Devlet ile Giriş”  butonunu seçmeniz gerekmektedir. Sonrasında e-Devlet şifrenizi girerek MHRS randevu alma ekranına yönlendirileceksiniz.

Şifrenizi unuttuysanız, “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayarak e-posta, sms veya geçici parola yoluyla yeni şifre edinebilirsiniz. E-posta bilgisi ve T.C. kimlik numarası giriş yaparak yeni şifre linkinin e-posta adresine posta yolu ile gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca SMS için T.C. kimlik numarası ve Cep Telefonu numarası girişi yaparsanız, şifre yenileme linki SMS olarak telefonunuza gelecektir. Geçici parola yolunu kullanmak isteyen vatandaşların ise bu işlem öncesinde e-Devlet üzerinden geçici parola oluşturmuş olmaları gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 23 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın