Medikal Market Sorgulama Nasıl Yapılır?


Medikal market sorgulama, yaşadığınız bölgede size en yakın medikal ürünleri satan kurumlara ulaşmanızı sağlayan oldukça pratik bir düzenlemedir. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde yer alan medikal market sorgulama işlemi e-devlet üzerinden hızla ve güvenle yapılmaktadır. Medikal market sorgulama hizmeti ile çevrenizde yer alan medikal ürün temini yapan yerlere ulaşabilirsiniz.

Medikal Market Nedir?

Medikal kelimesinin anlamı tıbbi ürünler demektir. Medikal market ise tıbbi alanda ilaç ve cihaz satışı yapan yerlere verilen genel isimdir. Bu tarz marketlerde tıbbi her türlü ihtiyaç karşılanabilir. Eczeneler ya da sağlık ürünleri satan küçük mağazalardan daha geniş kapsamlı hizmet veren marketlerdir.

Medikal market sorgulama
Medikal market sorgulama

Medikal Market Sorgulama Nasıl Yapılır?

Medikal market sorgulama, e-devlet üzerinden kolaylıkla yapılabilir. Site üzerinden yapılacak çoğu işlem için T.C. kimlik numaranız ve belirlediğiniz şifrenizle sisteme girerek ilk adımı atabilirsiniz. Ancak bu uygulama giriş yapmadan da kullanılabilir. Sorgulama yapmak için izlemeniz gereken rota şöyle olacaktır.

  • Sitenin ana sayfasında yer alan “Kurumlar” bölümüne girin.
  • Önünüze çıkan bölümlerden “Sosyal Güvenlik Kurumu” seçeneğini tıklayın.
  • Açılan sayfa yer alan uygulamalardan “Medikal Market Sorgulama” sayfasına gidin.
  • Sorgulama kriterlerini, yani il ve ilçe seçimini, girin ve sorgula butonuna basın.
  • Karşınıza seçtiğiniz bölgedeki medikal marketlerin detaylı sıralaması çıkacaktır.
  • Bu sayfanın çıktısını alabilir ya da yeni sorgulama yapmak için başa dönebilirsiniz.
Medikal market sorgu
Medikal market sorgu

Medikal Market Sorgulama Ne İşe Yarar?

Medikal market sorgulama hizmeti ile herhangi bir il ya da ilçede bulunan ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşmesi olan tüm medikal marketlere ulaşılabilir. Bu uygulama ile sorunsuz ve hızlı bir şekilde ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Zamandan tasarruf eder, doğru ve tam bilgiye ulaşabilirsiniz.

Medikal Market Sorgulamada Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Medikal market sorgulama yapmadan önce e-devlet sitesine giriş yapmanız gerekmez. Bu uygulama için yukarıda belirttiğimiz yolu izlemeniz yeterli olacaktır. Aradığınız özel bir medikal market var ve sorgulamada ulaşamıyorsanız, kurumla anlaşmalı olup olmadığını araştırmanız gerekir. Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olan her markete sistem üzerinden erişebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 2 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın