Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu Nasıl Yapılır?Sosyal Güvenlik Kurumu maluliyet ve hastaneye sevk başvuruları, devlet tarafından ücretsiz olarak sunulan e-Devlet platformu üzerinden yapılmaktadır.

Hastaneye Sevk Ve Maluliyet Başvurusu e-Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

Oldukça hızlı ve ücretsiz bir şekilde hastaneye sevk ve maluliyet başvurusu işleminizi aşağıda belirttiğimiz maddelere uyarak gerçekleştirdiğiniz takdirde işleminiz başarıyla sonuçlanacaktır. Mevcut başvuruyu takip edebilmek için aşağıda belirtilen maddeleri uygulayınız.

e-Devlet Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu
Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu e-Devlet’ten Nasıl Yapılır?
 1. Tarayıcınızdan arama motoruna (e-devlet.gov.tr) adresini girerek sistem sayfasına giriş yapın.
 2. Giriş yaparken e-Devlet sistemi içerisinde bulunan vatandaş bilgilerinizi girin.
 3. Sisteme giriş yapmanızın ardından arama kısmına “Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu” yazın.
 4. SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) sistemi ile ilgili bölüm karşınıza gelecektir.
 5. Bu kısma giriş yaparak daha önce yapmış olduğunuz bir sevk talep başvurunuz varsa bu sayfadan başvurunuz hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.
e-Devlet Sorgulamalar
Yeni Başvuru Oluşturma Nasıl Yapılır?

Yeni Başvuru Oluşturma Nasıl Yapılır?

 1. Eğer başvurunuz yoksa “Yeni Başvuru” seçeneğini kullanarak sevk talep başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu seçeneği seçtikten sonra karşınıza bir form gelecektir.
 2. Karşınıza gelen formda çalışma durumunuzu belirtiniz. Eğer bir işte çalışıyorsanız “çalışıyor”, çalışmıyor iseniz “çalışmıyor” seçeneğini seçiniz.
 3. Sevk Talep Başvurusu Konusunu Talep Ettiğiniz Rapor Doğrultusunda Seçiniz. Örneğin Çalışma Gücünüzün En Az Yüzde 60 Yitirilip Malul Olduğunuza Dair Belgenin Seçeneğine Tıklayarak Başvuru İşlemini Başlatabilirsiniz. Eğer Hastaneye Sevk Talep Başvurusu Yapacaksanız, “Kontrol Muayenesi İçin Sevkim” Seçeneğini Seçiniz.
 4. Ardından kullandığınız cep telefonu numaranızı giriniz.
 5. E-posta kısmına güncel olarak kullanmakta olduğunuz e-posta adresinizi giriniz.
 6. Son olarak güncel ikametgah adresinizi adres kısmına eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeleri sırasıyla doğru bir şekilde uyguladıktan sonra başvur butonuna tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz gerçekleştikten sonra ilgili makamlar gerekli işlemlere başlayacaktır.
SGK Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu
SGK Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu

Yukarıda belirttiğimiz maddeleri takip ederek başvurunuzu oluşturabilir ve takip edebilirsiniz.

Hastaneye Sevk Talep Başvurusu İşlemleri Nasıl Yapılır?

Talep etmiş olduğunuz başvurunun ardından, İnternet üzerinden ya da adresinize gelecek olan belgeler sayesinde gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sevk talebinizin karşılanması sonucu dijital ortamda ya da fiziksel olarak adresinize yollanan belge ile hastaneye sevk belgenizi işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 27 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın