Kültür ve Turizm Bakanlığı Plastik Sanatlar Yarışma Başvuruları Nasıl Yapılır?


Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından plastik sanatlara ilginin ve alakanın artması amacıyla bazı teşvik programları hazırlanmış, çeşitli yarışmalar ile başvuruların artması ve bireylerin sanata olan ilgisinin arttırılması amaçlanmıştır. Bu bağlamda plastik sanatlar alanında da bazı yarışma ve projeler günden güne artmakta, bu sanata ilgi duyan bireylerin yeteneklerini sergileyerek hayallerine kavuşabilmeleri yolunda büyük bir adım atılmaktadır. Eğer siz de plastik sanatlar yarışma başvurusu bağlamında başvuru yapmak ve şansınızı denemek istiyorsanız, internet vasıtasıyla hayallerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Plastik Sanatları kategorisinde yenilikçi fikirler sunan Kültür ve Turizm Bakanlığı, çeşitli yarışmalar ile alanlarını genişletmektedir.

Plastik Sanatları
Plastik Sanatları

Kültür ve Turizm Bakanlığı Nedir?

2003 yılında kurulan ve 4848 sayılı kanuna bağlı olarak çalışmalarını sürdüren bakanlık, temel amaç olarak kültürel değerleri korumak ve yaşatmak, tanıtmak, yaymak ve keşfetmek üzerine faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu bağlamda ülkenin turizm değerlerinin yanı sıra plastik sanatlar kategorisinde de seviye atlamasını amaçlayan bakanlık, çeşitli yarışma ve projeler ile sürekli yeni fırsatlar yaratır.

Plastik Sanatlar
Plastik Sanatlar

Plastik Sanat Nedir?

Plastik sanat kavramı, temelinde şekil verilebilen, kalıplama imkanı olan boya ve alçı gibi malzemelerin de katkısıyla ortaya konulan resim, çizim ve heykel gibi dalların tamamına verilen isim olarak nitelendirilir. Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu bağlamda yenilikçi projeler ile her geçen gün farklı olanaklara ev sahipliği yapmaktadır.

Plastik Sanatlar Yarışmasına Nasıl Başvururum?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan yarışmaya başvurmak adına, Plastik Sanat ve Kültür’ün internet adresi ziyaret edilebilir. Sitedeki şartnamenin kabulünün ardından, proje gönderilebilmektedir.

Plastik Sanatlar Yarışması Nedir?

Türkiye’nin, Cumhuriyet’in ilanından bu yana sanatın da gelişmesi için yaptığı çalışmalar, meyvelerini bugün de vermeye devam etmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2003 yılından bu yana devam ettirdiği düzenli çalışmalar ile birlikte Heykel ve Sergi Yarışması, Resim ve Heykel yarışması gibi çeşitli olanaklar yaratılmıştır.

Plastik Sanatlar Akademisi
Yarışma Plastik Sanatlar Akademisi Tarafından Değerlendirilir.

Plastik sanatlar akademisi üyelerinin de değerlendirmeye aldığı çalışmalar ile birlikte, en yapıcı çalışmayı yapan kişiler belirlenir ve sanat eğitimlerinin üst seviyede devam etmesi için gerekli destekler sağlanır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 7 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın