Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Bilet Satın Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları, sanatseverlerin ilgisini her zaman üzerinde topluyor. Devlet tiyatroları sahnelerinde sergilenen binlerce oyuna sezon içerisinde bilet alarak katılım sağlayabilirsiniz. Devlet tiyatroları biletleri, uygun fiyat aralıklarına sahiptir. Bu sayede Devlet tiyatroları, sezon başından sezon sonuna kadar sanatseverleri, tiyatro ile buluşturur.

Sezon Başlıyor

Devlet tiyatroları, her sezon başında kadrolarına yeni tiyatro oyunları ekleyerek seyirci karşısına çıkarlar.

Devlet tiyatrolarının sezona hazırlanma süreçleri, insanlar tarafından takip edilir. Her sene repertuvara eklenen birbirinden başarılı oyunlar, sezon başlayana kadar izleyiciler için merak uyandıran bir durumdur.

Devlet tiyatroları yıllardır istikrarlı bir çalışma prensibine sahiptir. Bu istikrarın sonucu olarak her sene milyonlarca sanatsever, soluğu Devlet Tiyatroları sahnelerinde alır.

Devlet tiyatroları bilet
Devlet tiyatroları bilet

Şehir Tiyatroları Bilet Satışı Nerede Yapılır?

Birçok büyük şehirde hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yeni sezonu Ekim ayında başlayacak. Repertuvarlarına birçok yeni tiyatro ekleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ekim ayında bilet satışına başlayacak.

Tiyatro Severler Bilet Alımları için Takipte

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir tiyatroları bilet satışı için internet üzerinden bilet alım işlemi gerçekleştirilir. Şehir tiyatroları her sene bilet satış tarihini açıklar. Açıklanan tarihe göre Şehir tiyatroları internet sitesinde yer alan bilet alma kısmı ile izleyici, istediği tiyatro oyununa bilet alabilir. Aynı zamanda Şehir tiyatroları gişelerine giderek, istediğiniz oyuna bilet alabilirsiniz. Şehir Tiyatroları bilet alım işlemi hem online olarak hem de gişe üzerinden gerçekleştirilir.

Şehir tiyatroları bilet satışı
Şehir tiyatroları bilet satışı

Devlet Tiyatroları Bilet Alma İşlemi

Devlet tiyatroları için bilet alma işlemi, Şehir tiyatrolarında olduğu gibi hem online platformdan hem de gişeden gerçekleşir. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları bilet alım işlemi e-Devlet üzerinden de sağlanır.

Devlet Tiyatroları için Bilet Alma Sistemi

Biletlerin satışa çıkacağı tarihin ilan edilmesinden sonra e-Devlet’e, e-Devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra site için arama bölümüne “Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet tiyatroları bilet al” yazarak, Devlet tiyatroları için hazırlanan bilet alma sayfasına yönlendirilmiş olursunuz. Site içi arama kısmına “Kültür ve Turizm Bakanlığı” yazarak çıkan listeden, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet tiyatrolarını seçerek de bilet alım işlemi yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın