Kültür Turizm Bakanlığı Yapım Sonrası Desteği - E-Devlet Türkiye

Kültür Turizm Bakanlığı Yapım Sonrası DesteğiTürkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından yapım sonrası desteklere ilişkin olarak detaylı bir şekilde e-devlet sistemi üzerinden hizmetler aktarılmaktadır. Böylelikle Türk sinemasının gelişimine doğrudan katkıda bulunularak her yönden sinemamızın gelişimi ve değişimi açısından ayrılan mali destek imkanları olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte tümüyle yer verilen bu nitelikler çerçevesinde yer verilecek olunduğu zaman bütün özellikleri itibariyle kültür bakanlığı sinema destek 2019 yılına özel mali destek aktarılmaktadır.

Başvuruda İstenecek Belgeler

  • Sinopsis
  • Teknik ekip ve oyuncu kadrosu
  • Filmografi
  • Ayrıntılı bütçe
  • Film kopyası gerçek kişilerden istenecek belgeler olarak karşımıza çıkar. Eğer başvuruda bulunan taraf şirket ise son altı ay içerisinde ticaret odasından alınmış ticari faaliyet belgesi, şirketin imza sirkülerinin fotokopisi ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nden temin edilecek yapımcı belgesinin fotokopisi başlıca istenen belgeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Destek geri ödemeli destek ve geri ödemesiz destek olarak kültür bakanlığı senaryo yazım desteği olarak yer verilmektedir.

Destek Alınması Durumunda İstenecek Belgeler

  • Ödeme yapılabilmesi için dilekçe
  • Yapımcı şirketin imza sirkülerinin fotokopisi
  • Yapımcı belgesi başlıca istenecek belgeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ödeme Aşamasında İstenecek Belgeler

Vergi borcuna ilişkin belge

İkinci dilim ödeme talebine ilişkin belge

Destek tutarının iki katı kadar harcama belgesi

Filmin tamamlanmış hali

Film afişi başlıca kültür bakanlığı kısa film destek ilişkin olarak yer verilenler arasındaki yerini korumaya devam etmektedir. Ortada duran tüm bu nitelikler baz alındığı zaman gerçekten de kaliteden ödün verilmeksizin tüm özelliklerine ilişkin olarak ayrıntılı bir şekilde çalışmaların aktarılması önemli bir durumu bir arada tutmaktadır.

İşte ortada duran tüm bu hususlar açısından değerlendirildiği zaman gerçekten de beklentileri bütün yönleriyle bir arada tuttuğunu dikkate almamız mümkün hale gelecektir. Ortada duran tüm bu yaklaşımlar açısından değerlendirildiği zaman kaliteli ve de sıra dışı nitelik olması bakımından Kültür ve Turizm Bakanlığı sinema desteklerine ilişkin olarak ayrılmış bütçeden her yönden detaylı bir şekilde destek alınması sağlanmaktadır ki bu da her yönden karşımıza çıkar.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın