Kültür Turizm Bakanlığı İlk Filmini Gerçekleştirecek Yönetmen Desteği


Kültür ve Turizm Bakanlığı sinemacılık alanında ülkemizin dünya sinemasına taşınacak yapımların gerçekleştirilmesi, Türk sinemasının gücüne güç katılması ve yeni sinema sanatçılarımızın yetişmesi amacıyla genç yönetmenler yetiştirmeye devam ediyor. Bu bağlamda e-devlet sistemi üzerinden verdiği hizmetlerinden birisi olarak kültür ve turizm bakanlığı ilk filmini gerçekleştirecek yönetmen desteği ile sinema kariyerine ilk filmiyle başlamak isteyen genç ve çalışkan, azimli, iddialı yönetmenlere nakdi destek sağlamaktadır.

İstenen Belgeler

  • Sinopsis en fazla iki sayfa
  • Tretman en fazla on beş sayfa
  • Senaryo en fazla altmış sayfa
  • Proje takvimi
  • Bütçe kalemi
  • Görsel tasarımlar
  • Yönetmenin daha önceki kısa film çalışmaları başlıca istenen resmi evraklar olma özelliği taşımaktadır.

Ödemede İstenen Belgeler

Ödeme aşamasında istenecek belgelerle sizlerin de çok kısa süre zarfında tüm işlemleri anlık olarak gerçekleştirmesi her yönden mümkün hale gelmektedir. Bu sayede bütün özelliklerine ilişkin olarak gerçekten de kaliteden taviz vermeksizin vergi borcuna dayalı olarak belge, oyuncuların rollere göre dağılımı, filmin kopyası, telif hakkı sahiplerine ilişkin noter onaylı belge başlıca ödeme aşamalarında istenecek belgeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu işlemlerin ardından kültür ve turizm bakanlığı kısa film yarışması sonuçlarına göre nakdi destek alımı yapılmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı İlk Yönetmen Desteği

Kültürel ve sanatsal etkinliklerin arttırılmasına yönelik olarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ilk yönetmen desteğiyle milyonlarca yatırım gerçekleştirilerek genç yönetmen kadrosunun en başarılı olanları arasından seçilmesi amaçlanmaktadır. Ortada yer alan bu durum esas alındığı zaman her anlamda birçok işlemlerin gerçekten de hızlı bir şekilde yürütülmesi amaçlanarak anında tüm işlemlerde detaylı bir şekilde sürdürülmesi mümkün hale gelmektedir. Bu da önem teşkil eden yaklaşımı olarak kültür ve turizm bakanlığı ilk yönetmen desteği olarak karşımıza çıkar. Siz de e-devlet sistemi üzerinden anında tüm bu işlemleri tüm özelliklerine dayanarak hızlı bir şekilde gerçekleştirerek gerçekten de kaliteden ödün vermeksizin sinemamıza taze kan olacak genç yönetmen kadrosunun keşfedilmesine yönelik olarak tüm çalışmaların anlık olarak ele alınması sağlanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın