Kültür Turizm Bakanlığı Animasyon Film Yapım DesteğiKültür ve Turizm Bakanlığı kısa film desteklerine bu yıl da devam ediyor. Kültür-sanat etkinliklerinin gelişmesi, Türk sinemasının gelişmesi ve ilerlemesi adına gerçekten de on milyona yaklaşan yatırım projeleriyle genç sinemacıları yetiştirmek için var gücüyle çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na kültür ve turizmin içinden bir isim Mehmet Ersoy’un getirilmesi (ETS Tur sahibi) bu kültür-sanat politikasını daha da başarılı hale getirmiş durumda.

Animasyon Film Başvuru Şartları

  • Yönetmen görüşü
  • Sinopsis
  • Senaryo
  • Proje takvimi
  • Bütçe
  • Storyboard ve karakter tasarımları
  • Uyarlama ise kaynak eser veya kişiden izin belgesi
  • Referanslar başlıca kültür turizm bakanlığı kısa film destek 2019 başvuru şartları olarak karşımıza çıkar.

Kısa Film Desteği Kriterleri

Animasyon veya kısa film kategorisinde genç sinemacılara destek vermek için birtakım kriterler bulunmaktadır. Aynı yıl içerisinde daha önceden destek programına katılım sağlanmamış olmak ve yine kısa film desteğine ilişkin olarak her yönen detaylı bir şekilde teknik destek sunmak her anlamda önemli bir yaklaşım olarak kendini göstermektedir. Ortada duran bu özelliklerine yer verildiği zaman kaliteden taviz verilmeksizin her anlamda tamamen beklentileri bir arada tutmaya devam eden nitelikleri ışığında son derece önemli bir durum olarak söylenmelidir. Bu da her anlamda farklı bir yanını temsil etmesi açısından öne çıkmaktadır.

Ödemelere İlişkin Belge

Ödemelere ilişkin olarak kültür bakanlığı kısa film desteği açısından birinci dilim %50 oranındaki ödemede vergi borcuna ilişkin belge talep edilmektedir. Bunun yanı sıra ikinci dilim %50 oranındaki ödeme içinse vergi borcunun durumuna ilişkin belge ve filmin destek talebine ilişkin belgeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özelliklerine dayanarak her anlamda kültür ve turizm bakanlığı animasyon destek projelerinin arttırılarak her yönden karşımıza çıkmaya devam ettiğini dikkate almak gerekmektedir. Bu da her yönden fark yaratan hususiyet olarak son derece önemli bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu da ayrıca önemli bir nitelik olarak her açıdan dikkat çeken yaklaşım tarzı olarak son derece önemli bir durumu teşkil etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın