Korunma Amaçlı Verilen Av Tüfeği Taşıma Belgesinin Vize Başvurusu


Kırsal alanlarda avcılık yapabilmek, zararlılarla mücadele edebilmek, vatandaşların sürülerini, kendilerini ve tarlalarını muhafaza edebilmek maksadıyla yıllık korunma amaçlı verilen av tüfeği taşıma ruhsatına yönelik işlemler e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Böylelikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde yer alan tüm bu hizmetlere ilişkin olarak tamamen hızlı ve de güvenli bir şekilde işlemlere yer verilmeye devam edildiğini dikkate almamız her yönden olanaklı olmaktadır. Bu da önemli bir durumu meydana getirir.

Kırsal Alanlarda Av Tüfeği Taşıma Belgesi

Kırsal alanlarda zararlı hayvanlarla mücadele, tarla arazisinin korunması açısından avcılara av tüfeği taşımasına ilişkin olarak ruhsat verilmektedir. Vatandaşlar bunun için il müdürlükleri vasıtasıyla korunma amaçlı av tüfeği taşıma izin belgesi almak durumundadır. Ortada duran bu yaklaşım niteliğine dayanarak her yönden hızlı bir şekilde söz konusu resmi işlemlerin e-devlet portalinden sağlanması olanak teşkil etmeye devam etmektedir.

Tarlaların Muhafazasına İlişkin Av Tüfeği Taşıma Belgesi

Vatandaşların tarım sektöründe çalışmalarına yönelik olarak tarlalarını muhafaza etmesine yönelik olarak av tüfeği taşımasına müsaade edilmektedir. İşte bu durum dikkate alındığı zaman her yönden av tüfeği taşıma belgesi başvurusu işleminin e-devlet sistemi üzerinden hızlı bir şekilde sağlanması mümkün hale gelmektedir. Bu sayede bütün işlemlerin ivedilikle yerine getirilmesi mümkün hale gelen yaklaşım tarzı olarak kendini göstermeye devam etmektedir.

Zararlılarla Mücadeleye İlişkin Av Tüfeği Taşıma Belgesi

Av tüfeğinin taşınmasına yönelik olarak zararlı hayvanlarla mücadele doğrultusunda ruhsat verilmektedir. Bu sayede vatandaşların koyun sürüsüne ve diğer evcil hayvanlarına zarar vereceği yabani hayvanlara karşı av tüfeği taşıma belgesi verilmektedir. Bu niteliklerine ilişkin olarak her yönden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yönelik faaliyetler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu nitelikler esas alınacak olunduğu zaman gerçekten de tamamen eşsiz nitelikler olarak son derece önem teşkil etmeye devam ettiğini dikkate almamız mümkün hale gelen nitelik olarak e-devlet üzerinden anında yürütülmektedir. Bu da her yönden dikkat çeken hususiyet olarak vatandaşların 24 saat boyunca işlem yapmasına imkan tanımaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın