Kayıp, Yıpranma, Belgede Yer Kalmaması Halinde Yeniden Avcılık BelgesiAvcılık yapabilmek için öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı il müdürlüklerinden izin alınması gerekmektedir. Ayrıca bunun da öncesinde avcılık eğitiminin Milli Eğitim Bakanlığı iznine bağlı olarak görevlendirilmiş kurs birimlerinden alınacak avcılık kursunun tamamlanmasından sonra gerçekleşmesi mümkün olmaktadır. İşte tüm bu özellikleri neticesinde dikkate alındığı zaman gerçekten de avcılık belgesi nasıl alınır konusunda herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız.

Avcılık Belgesi Nasıl Alınır?

Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir. Yivli veya yivsiz avcı tüfeği taşıma ruhsatı olmak ve avcılık kursunu başarıyla tamamlamış olmak özel şart arasında gelmektedir. Avcılık kursunu bitirdikten sonra avlanma izin kartının temin edilerek böylece avcılık yapılabilmesine ilişkin olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye yer verilmesi önem teşkil eden yaklaşımlardan birisi olarak karşımıza çıkar. İşte bu özelliklerinden hareket edildiği zaman tüm olanaklar çerçevesinde gerçekten de fark yaratan nitelik olma özelliğiyle karşımıza çıkmaya devam ettiğini her anlamda dikkate almak gerekmektedir.

Avcılık Kartı Alım Kriterleri

Avlanma izin kartı (pulu) almak için nüfus cüzdanı fotokopisi, avcılık belgesi ve varsa bağlı olunan derneğe ait bilgilerle hemen avlanma izin kartının alınması mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası Saymanlık hesabına da avlanma pulu belgesi harç makbuzu yatırıldığına dair belgenin de temin edilmesi avcılık kartı alım kriterleri arasındaki yerini korumaya devam eden bir diğer durum olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte tüm bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman birçok özelliklerine ilişkin olarak fark yaratan nitelik olarak kendini göstermektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı E-Devlette

Tarım ve Orman Bakanlığı hizmetlerine ilişkin olarak e-devlet sistemi üzerinden tarım ve orman bakanlığı işlemine yönelik olmak üzere avcılık hizmetlerine ilişkin olarak detaylı bir şekilde hizmet talep edilmesi her yönden önem teşkil eden konular arasında gelmektedir. Bunun yanı sıra avcılık belgesinin kaybedilmesi durumunda il müdürlüklerine yazılacak dilekçe ile yeniden temin edilmesi olanak dahilinde yer almaktadır. Bu sayede çok kolay bir şekilde anında gerçekleştirilmesi her açıdan karşımızdaki konulardan bir diğeri olarak kendini göstermektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Haziran 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın