Kasko Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulaması Nasıl Yapılır?


Kasko poliçe sorgulama nasıl yapılır, kasko hasar bilgileri sorgulama adresi nedir? Kasko araç sigorta çeşitlerinden bir tanesidir ve araç zarar gördüğünde zararınızın karşılanacağı bir tür güvencedir. Poliçe ise sigorta senedidir.

Kasko Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulaması Nasıl Yapılır?

E-devlet sistemi üzerinden adınıza kayıtlı aracın plakasını girerek kasko poliçe ve hasar bilgileri sorgulaması yapabilirsiniz. (https://www.turkiye.gov.tr/sbm-kasko-police-sorgulama) adresine giderek e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra sorgulayabilirsiniz. E-devlet şifreniz yoksa sizde en yakın postaneye giderek e-devlet şifresi alabilirsiniz. Daha sonra aldığınız şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Kasko hasar bilgileri sorgulama
Kasko hasar bilgileri sorgulama

Kasko Yaptırmanın Faydaları

Ülkemizde sürekli vergi gelen sektörlerden biri olan otomotiv sektöründe aracınızı güvenceye almak ekonominize yük gibi görünse bile esasen çok şeyi kurtarabilir. Kara Yolları Genel Müdürlüğüne göre 2000 yılından bu güne Türkiye’de ki araç sayısı yaklaşık 30 milyonu bulmuş durumda, Türkiye İstatistik Kurumuna verilerine göre 2018 yılı itibariyle Türkiye trafik kazalarının en çok yaşandığı ikinci ülke konumundadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı trafik kazası verilerine göre; Türkiye’de 2018 yılında ölümlü yaralanmalı trafik kazasına neden olan toplam 512 bin 300 kusura bakıldığında kusurların % 90,0’nın sürücü, % 8,0’inin yaya, % 0,7’sinin yol, % 0,5’inin taşıt ve % 0,4’ünün yolcu kaynaklı olduğu göze çarpmaktadır. Ülkemizde trafik kazası yapma olasılığınız rakamlardan görüldüğü gibi hayli yüksek bu koşullarda kasko yaparak arabanızın açacağı olası maddi hasarlara önlem almış olursunuz.

Kasko poliçe sorgulama
Kasko poliçe sorgulama

2019 Kasko Fiyatları Nelerdir?

Ülkemizde kasko şirketleri kasko değer listesine göre fiyat belirlemektedir. Bu liste arabanızın modeli, markası ve üretim yılı baz alınarak yapılır.

Kaza Yaptım Paramı Nasıl Alacağım?

Kasko ve diğer sigorta şirketleri alkollü araç kullanımı ehliyetsiz araç kullanımı vb. durumlarda maddi hasarı karşılamaz. Kazadan sonra hasar tespit tutanağı tutulmuşsa eğer ve olay sizden bağımsız veya sizin suçunuzun olmadığı şekilde gerçekleşmişse, hasar tespit tutanağıyla kasko şirketine başvurabilirsiniz. E-devlet üzerinden kasko poliçe sorgulama veya kasko hasar bilgileri sorgulaması yaparak kaskonuzun hangi durumları karşıladığını öğrenebilirsiniz

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın