Kapınıza Gelen EDevlet Hizmetleri | E-Devlet Türkiye

Kapınıza Gelen EDevlet HizmetleriKapınıza Gelen Devlet Hizmetleri

 

E-devlet, vatandaşlarımıza kamu kurum ve kuruluşlarına gitmeden birçok hizmeti elektronik ortamda sunmaktadır. Devlet böylece vatandaşı yormadan etkin bir hizmet vermeyi amaçlamıştır. Sizlerde giris.turkiye.gov.tr web adresini kullanarak birçok işi evinizden ve iş yerinizden halledebilirsiniz. Geliştirme işlemi tamamlanarak ve sürekli yenilenerek hizmetinize sunulan e-devlet bürokrasiyi de azaltmaktadır.

 

E-devleti Kullanarak Ne Kazanırsınız?

 

En önemli faktör olarak karşımıza zaman unsuru gelir. Sonra da başka bir önemli unsur ekonomik faktör gelir. Böylece hem zamandan kazanır hem de ekonomimize katkıda bulunursunuz.Birey olarak devletin size sunduğu bütün hizmetleri on-line olarak tanırsınız. Evden çıkmadan işlerinizi güven içinde hallederek devlet ile vatandaş ilişkinizi kuvvetlendirirsiniz.

 

Kullanımı Çok Kolay

 

Teknoloji devri olarak adlandırılan günümüzde teknolojik unsurların gelişmesi ve alternatiflerinin bol olması insanları elektronik ortamlara yöneltmektedir. İster bilgisayarınız isterseniz de mobil uygulama ile sisteme girebilirsiniz. Buda sizin hayatınıza kolaylık sağlamaktadır. Alacağınız bir şifre ile TC kimlik numaranızla bütün bu kolaylıklara kavuşabilirsiniz. Kurumsal olarak da e-imza veya mobil imza ile sisteme kolayca girmek de mümkün. Bazı bankaların sizlere sunmuş olduğu internet bankacılığı üzerinden de direk olarak e-devlet sistemine girebilirsiniz.

 

Şifre Almak Çok Kolay

 

Şifreyi şahsen PTT yetkili şubelerinden kimlik kartınız, ehliyetiniz veya evlilik cüzdanınızla alabilirsiniz. Aldığınız şifreyi ilk kullanmanızda değiştirebilir, telefon veya mail adresinizle doğrulama yapabilirsiniz.

 

Eğer Şifrenizi Unutursanız

 

Bankaların internet bankacılığı hizmeti ile e-devlete girebilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. Yada tekrar ptt şubelerine başvurabilirsiniz. Eğer mail veya telefonla doğruluma yaptıysanız buradan da şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 

Sunulan Hizmetler

 

– Adli sicil kaydınızı sorgulayabilirsiniz.

– Sosyal yardım bilgilerine bakabilirsiniz.

– CİMER başvurusu yapabilirsiniz.

– IMEI sorgulayabilir ve cep telefonu eşleştirmesi yapabilirsiniz.

– Poliçelerinize bakabilirsiniz.

– Aracınızın ceza durumunu sorgulayabilirsiniz.

– MEB sınav yerlerinize ve sınav sonuçlarınıza bakabilirsiniz.

– Askerlik celp dönemlerine erişebilirsiniz.

– Hızlı Geçiş Sistemi hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

– Hizmet dökümlerinizi alabilirsiniz.

– İkametgah belgesi çıkartabilirsiniz.

– Nüfus cüzdan örneği alabilirsiniz.

 

Bu ve birçok hizmetlere e-devlet sistemi üzerinden ulaşmak oldukça kolay. E-devlet sistemi arama bölümüne de istediğiniz hizmeti yazarak kolayca bulabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2020

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kapınıza Gelen EDevlet Hizmetleri (1 Yorum)

  1. Çay ocagı çalıştırıyorum şimdi. Kapalı. Emekli maşım. Yet iyor.madi yardım. Almak. İstiyorum kalp ve. Tansiyon hastasıyım