Kamu İhale Kurumu Kurul Karar Tutanakları SorgulamaE-devletten günden güne yeni hizmetleri almak mümkün. Bu hizmetlerden biri de KİK (Kamu İhale Kurumu) hizmetleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kuruma ait genel kurulda alınan karar tutanaklarının tüm arşiv dosyalarına anında ulaşabilir ve bunları kik kurul kararları olarak sistem üzerinden kısa sürede görüntüleme imkanı bulabilirsiniz.

Kamu İhale Kurumu Kararları

Kamuya ait hizmetlerin ihale usulüyle özel işletmelere devredilmesine ilişkin tüm süreçlerde e-devlet sistemi üzerinden hızlı bir şekilde sisteme erişim imkanı bulunmaktadır. Bu özellikleri neticesinde yer verildiği zaman kurul kararlarının kısa sürede net olarak ortaya konması gerekir.

Bu özelliklerin yanı sıra bir diğer özellik olarak güncel ve geçmiş tüm tutanak metinlerinin bire bir aynısına ulaşma imkanı bulunmaktadır. Ortada duran bu özellikleri neticesinde KİK özellikleriyle fark yaratmaya devam ettiğini dikkate almamız gerekir. Bu da önem teşkil eden yaklaşım olarak kendini göstermektedir.

Kamu İhale Kurulu Tutanakları

Yine söz konusu e-devlet sistemi üzerinden kik kurul tutanakları hakkında da detaylı bir şekilde tüm işlemlerden anında yararlanma olanağı bulunmaktadır. Ortada duran bu nitelikler esas alındığı zaman gerçekten de tüm işlemlerin net ve de hızlı bir şekilde yürütülmesi önem teşkil eden nitelikleri olarak karşımıza çıkar. Bu da ayrıca yer verilen nitelik olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylelikle e-devlet sisteminden anında kamu ihalesine ilişkin tüm kararlara ait tüm ihale süreçlerine hızlı bir şekilde erişim olanağı sağlanmaktadır.

E-Devlet Şifresi

E-devlet şifresini hızlı ve de güvenli bir şekilde hemen alabilme imkanı bulunmaktadır. Böylelikle her yönden çok kısa süre zarfında sizlerin de bütün işlemlerde anında kullanması mümkün hale gelmektedir. Hemen en yakın PTT şubesine uğrayarak siz de e-devlet şifrenizle anında sisteme erişme imkanı bulacaksınız. Öte yandan kamu ihale kararları olarak daha önce tanımlanmış cep telefonu numaranıza gönderilecek şifre doğrulama işlemiyle hızlı bir şekilde tüm işlemleri anında yürütme olanağı bulunmaktadır. Bu da önem teşkil eden nitelik olarak karşımıza çıkmaya devam eden yaklaşımıyla fark yaratan özelliği bir arada sunmaya devam eder.

Sosyal Medyada Paylaş Whatsapp Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın