Kamu İhale Kurumu E-imza/M-imza ile Doküman İndirme Tutanak Çıktısı


Elektronik dönüşüm sürecine yönelik olarak dijitalleşme yolunda ilerleyen Türkiye, birçok resmi işlemleri e-devlet sisteminden vatandaşların istifadesine sunmaktadır. Nitekim bunlardan biri EKAP (Elektronik Kamu İhale Kurumu Platformu) üzerinden mobil imza aracılığıyla anında doküman indirme işlemini ifade etmektedir. İşte bu özelliğine yönelik olarak yer verildiği zaman gerçekten de hızlı bir şekilde doküman tutanaklarının çıktısını alabilmeniz son derece mümkün hale gelmektedir.

Mobil İmza İle Giriş

Öncelikle Kamu İhale Kurumu’na mobil imzayla giriş sağlanmalıdır. Bu işlem sayesinde Elektronik İhale Dairesi prosedürlerine dayanarak hızlı bir şekilde KİK (Kamu İhale Kurumu) resmi tutanakların anında çıktısının alınması mümkün hale gelmektedir.

Ayrıca 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca ıslak imza ile aynı hukuki sonuçları doğurması yönünden ekap mobil imza başvuru yapılmaktadır.

Mobil İmza İle Doküman İndirme

  1. EKAP’a giriş yapılır.
  2. Menü – İhale İşlemleri – İhale Dokümanı İndirme yolu takip edilir.
  3. İndirmek istediğiniz ihale dokümanının ihale kayıt numarası (ikn) girilerek Ara tıklanır.
  4. Yeni açılan ekranda M-imzalı indir seçeneği tıklanarak indirme işleminin nereye yapılacağına ilişkin olarak işlemlerin hemen ardından ekap mobil imza ile ihale dökümanı nasıl indirilir yönünden herhangi bir problem teşkil etmeksizin hızlı bir şekilde işlem gerçekleştirilmiş olacaktır.

Kamu İhale Tutanak Çıktısı E-devlette

Hemen siz de e-devlet sistemine kayıt işlemini gerçekleştirerek mobil imza yöntemiyle giriş yapabilirsiniz. Böylece 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu uyarınca ıslak imzanızla aynı hukuki sonuç doğuran özelliğine dayanarak tutanak çıktısını anında indirmeniz mümkün olacaktır. Bu özellikleri neticesinde tüm kamu ihalelerini yakından takip etme ve üzerinde çalışma imkanı bulunmaktadır. Bu özelliklerine dayanarak ekap ihale döküman çıktısı indirme işleminin çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmektedir. Bu özelliklerine yönelik olarak yer verilecek olunduğu zaman da her yönden e-devlet sistemi üzerinden tüm hizmetlerin ivedilikle yerine getirilmesi önem teşkil eden yaklaşım tarzı olarak kendini göstermektedir. Bu özellikleri neticesinde yer verilecek olunduğu zaman her açıdan farkını bir kere daha yansıtmaya devam eder.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2019

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın